Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

Makina del nga rruga dhe përplaset me pemën/ Ndërron jetë shqiptari në Itali, teksa kthehej nga puna

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e djeshme në Itali, në zonën e Breshias.

 

40 vjeçari shqiptar teksa ka qenë duke u kthyer nga puna për në shtëpi, ka humbur kontrollin e mjetit, duke dalë nga rruga dhe përplasur me pemën.

 

Mediat italiane bëjnë me dije se shqiptari që humbi jetën është Alban Dushi.

 

Makina e tij Mercedez Benz ka rrëshqitur nga rruga.

 

Mjeti ka kaluar në trotuar në një moment kur aty po ecnin dy gra. Njëra prej tyre u përplas nga makina. Pas këtij momenti, mjeti ka përfunduar duke u përplasur me  pemën.

 

Gruas së dëmtuar i është dhënë menjëherë ndihma mjekësore dhe ka pësuar fraktura në gjymtyrë. Ndërkohë plagët ishin shumë të rënda për shqiptarin, i cili ka ndërruar jetë menjëherë në vendin e ngjarjes.

Latest Posts

Heshtja zgjedhore në Mal të Zi nis në mesnatë

Në Mal të Zi, në mesnatë fillon heshtja zgjedhore fillon, në prag të rundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale, që do të mbahet të...

Si mbërritën deri tek akpadia penale ndaj ish-presidentit, prokurorët e Manhatanit?

Akuza penale e ngritur ndaj ish-Presidentit Donald Trump në Nju Jork, rrjedh nga një pagesë për të siguruar heshtjen e aktores së filmave pornografikë...