Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

Alarm për bombë edhe në shkollën “Ismail Qemali” në Çair

Alarme për bomba të vendosura sot në mëngjes kanë ardhur në disa shkolla të Shkupit, konfirmojnë nga MPB-ja.

Alarme për bomba ka në shkollën fillore “Aleksandar Makedonski” dhe në “Llazo Angellovski” në territorin e Komunës Aerodrom dhe në shkollën fillore “Ismail Qemali” në Çair.

Përveç se në shkolla të mesme dhe fillore, alarme anonime për bomba të vendosura në fillim të kësaj jave kishte edhe në institucione dhe qendra tregtare.

Latest Posts

Rikthimi i basteve online/ Fidel Ylli tregon detajet, si do procedohet në vazhdim dhe qëllimi i qeverisë

Rikthimi i basteve online është një ka temat që ka ngjallur mjaft debat në vendin tonë. Të shumtë janë ata që e kanë kritikuar...

Marrëveshja Kosovë – Serbi/ Franca e Gjermania bëjnë thirrje për zbatimin e saj

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, ka deklaruar se pret që Qeveria e Kosovës të nisë bisedimet për formimin e Asociacionit të komunave...