“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Aplikimi i Kosovës në BE/ Ahmeti: Do jemi mbështetje për Prishtinën dhe do ndajmë përvojën bashkë

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti ka përgëzuar aplikimin e Republikës së Kosovës në Bashkimin Europian.

Anëtarësimi i plotë i gjithë vendeve të Ballkanit Perendimor në familjen e madhe europiane është interes gjeopolitik jo vetëm i joni, por edhe i mbarë Europës, ka theksuar më tej në urimin e tij, Ahmeti.

Përgëzoj autoritetet e Republikës së Kosovës për aplikimin për anëtarësim në Bashkimin Europian dhe ju dëshiroj shumë suksese në këtë rrugëtim.

Anëtarësimi i plotë i gjithë vendeve të Ballkanit Perendimor në familjen e madhe europiane është interes gjeopolitik jo vetëm i joni, por edhe i mbarë Europës.

Shkupi do të jetë mbështetje për Prishtinën në këtë rrugëtim duke ndarë përvojën bashkë.

Shfrytëzoj këtë rast, që të bëj thirrje ndaj të gjitha vendeve anëtare përfshirë dhe ato që ende nuk e kanë njohur pavarësinë e Kosovës ta bëjnë atë dhe të mbështesin aplikimin e saj në BE.

Latest Posts

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...

Ngjarja tragjike në Tuz/ Iliri vrau Sheilën 19-vjeçare në sy të familjes pasi ajo i tha se nuk e donte më

Në Gjykatën e Lartë në Podgoricë, Ilir Gjokaj ka rrëfyer vrasjen e nëntëmbëdhjetëvjeçares Sheila Bakia para shtëpisë së saj në Tuzi, ku ka plagosur...

Nën betim, Boris Johnson mohon se ka gënjyer për festat në pandemi

Ish-kryeministri britanik, Boris Johnson, ka insistuar “me dorë në zemër” se nuk i ka gënjyer kurrë ligjvënësit për disa festa që janë mbajtur gjatë...