Grubi: Ftoj edhe VMRO të kontribuoj në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka përmendur sërish rëndësinë e anëtarësimit të...

Bek pasi Kurti ia dorëzoi aplikimin për anëtarësim në BE: I çmojmë arritjet e Kosovës


Ministri çek pasi Kurti ia dorëzoi aplikimin për anëtarësim në BE: I çmojmë arritjet e Kosovës.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe ministri për Çështje Europiane i Çekisë, Mikuláš Bek dolën në një konferencë të përbashkët për media pasi në Presidencën çeke të BE-së u dorëzua aplikimi për anëtarësim.

Bek tha se është kënaqësi për të që ta pranojë aplikimin e Kosovës, ndërsa tha se çështja e integrimit ëshhtë prioritet për ta.

“I çmojmë arritjet e Kosovës”, tha ai.

Latest Posts

Vriten me thikë dy gra në një qendër myslimane në Portugali

I dyshuari për vrasjen me thikë të dy grave në një qendër myslimane ismailite në Lisbonë është qëlluar nga Policia portugeze.   Gratë ishin anëtare të...

Zenku – Aliu: Fronti pro-europian betonon bindjen e shumicës së shoqërisë për integrim në BE

“Ndikimi rus vërehet tek blloku politik maqedonas. VMRO-DPMNE dhe E majta dita ditës po izolohen. Informacionet flasin që ka deputetë nga VMRO-DPMNE me orientim...

Pas 3 muajsh konsultime/ Miratohet ligji për tatimin e profesioneve të lira

Pas 3 muajsh konsultime, projektligji për tatimin e profesioneve të lira u miratua në Komisionin e Ekonomisë, mes debatesh dhe kundërshtimesh nga ana e...