Ankthi nuk ka mbaruar për yllin e Liverpool, i ati ende mbetet i zhdukur!

Makthi per futbollistin e Liverpool, Luis Diaz nuk ka fund. Ylli i kombëtares së Kolumbisë mbetet në pritje të lajmeve pozitive për situatën që...

TË FUNDIT

SHBA i kërkon Izraelit të jetë më i kujdesshëm gjatë ofensivës në jug të Gazës

Shtetet e Bashkuara i kanë kërkuar Izraelit të jetë më i kujdesshëm për t’i mbrojtur civilët dhe për ta kufizuar dëmtimin e infrastrukturës gjatë...

Rita Ora uron shqiptarët për Ditën e Pavarësisë, poston foto me presidenten Osmanin: Gëzuar nga familja jonë!

Ylli shqiptar me famë botërore, Rita Ora ka uruar festën e Ditës së Pavarësisë kombit shqiptar.   Përmes një postimi në rrjetet sociale Rita ka...

Protestë para ambasadës serbe/ Aktivistë dhe qytetarë në mbështetje të Kosovës

Subscribe

Dhjetëra aktivistë dhe qytetarë protestuan para ambasadës serbe në Tiranë, në mbështetje të Kosovës pas tensioneve në veri.

 

Me flamuj dhe simbole kombëtare në duar, qytetarët kërkuan që Beogradi të heqë dorë nga përpjekjet për të dërguar trupat ushtarake në veri të Kosovës.

 

Ata bënë thirrje gjithashtu që t’i jepet fund provokimeve ndaj shqiptarëve.

 

“Jemi komb i vjetër në europë nuk jemi komb i ardhur. Lufta ju ka kushtuar shtrenjtë edhe ju të pa besë, të pa udhë. Lufta do tu kushtojë edhe më shumë po e vazhduat”.

 

“Në Kosovën e veriut po fryn era luftë. Qëndrimi i qeverise serbe dhe i presidentit Vucic ështe nje qëndrim agresor.”

 

“Në Serbi vdes vetëm po të kesh një tabu Adem Jasharin, Gjergj Kastriotin, Isa Buletinin”

 

Më pas protestuesit u zhvendosën përpara Kryeministrisë ku kërkuan që Shqipëria të tërhiqet nga Ballkani i Hapur me argumentin se i shërben Serbisë.

 

LURIAN MEMA

 

NËNKRYETARI I PARTISË LËVIZJA E LEGALITETIT 

 

“Kryeministri jonë kërkon që ta ktheje shqipërinë në një han me porta pafund nëpërmjet një Ballkani të Hapur, i cili është i vështirë për të ndodhur nëse nuk ka një njohje të shtetit të Kosovës nga ana e Serbisë. Me nismat që ka marrë ka treguar që nuk është përkrahës sic duhet i Kosovës”.

 

Pjesëmarrësit paralajmëruan protesta të tjera në ditët në vijim.

Latest Posts

SHBA i kërkon Izraelit të jetë më i kujdesshëm gjatë ofensivës në jug të Gazës

Shtetet e Bashkuara i kanë kërkuar Izraelit të jetë më i kujdesshëm për t’i mbrojtur civilët dhe për ta kufizuar dëmtimin e infrastrukturës gjatë...

Rita Ora uron shqiptarët për Ditën e Pavarësisë, poston foto me presidenten Osmanin: Gëzuar nga familja jonë!

Ylli shqiptar me famë botërore, Rita Ora ka uruar festën e Ditës së Pavarësisë kombit shqiptar.   Përmes një postimi në rrjetet sociale Rita ka...

Mos i humbisni

Moti i keq/ Ende 17 fshatra pa energji në Dibër e Bulqizë

Situata e krijuar nga reshjet e borës vijon të jetë problematike sa i përket furnizimit me energji elektrike kryesisht në Dibër e Bulqizë.   Aktualisht...

Hapet rruga për zgjedhjen e kryesuesit të OSBE-së për 2024

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut dhe kryesuesi aktual i Organizatës për Sigurimin dhe Bashkëpunimin në Evropë (OSBE), Bujar Osmani bëri të ditur...

Fatmir Limaj: Vuçiç përfaqëson llumin e shoqërisë serbe

Fatmir Limaj e konsideroi Aleksander Vucic llumin e shoqërise serbe.   Deklaratat ish-drejtuesi iu UCK I bëri në emisionin QuoVadis.   “Është e habitshme se në cfarë...