Grubi: Ftoj edhe VMRO të kontribuoj në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka përmendur sërish rëndësinë e anëtarësimit të...

Video- Sekuestrohet 1 ton drogë/ 10 të arrestuar, organizata kriminale aktive edhe në Shqipëri

Dhjetë persona kanë rënë në pranga sot në Mal të Zi, të cilët dyshihet se janë anëtarë të një organizate kriminale që vepronin në Shqipëri dhe në vende të tjera të rajoni deri në BE.

 

 

Operacioni i koduar “Bruda” u realizua në koordinim me Prokurorinë Speciale të Shtetit, agjencinë kriminale të Britanisë së madhe në bashkëpunim me sektorin e Oficerëve të Policisë për luftën kundër krimit të organizuar të Serbisë dhe oficerët e policisë së Bosnjë-Hercegovinës.

 

 

Dyshohet se është trafikuar 1 ton drogë, ndërkohë janë zhvilluar 14 operacione në 14 vite të ndryshme.

 

Latest Posts

Zenku – Aliu: Fronti pro-europian betonon bindjen e shumicës së shoqërisë për integrim në BE

“Ndikimi rus vërehet tek blloku politik maqedonas. VMRO-DPMNE dhe E majta dita ditës po izolohen. Informacionet flasin që ka deputetë nga VMRO-DPMNE me orientim...

Pas 3 muajsh konsultime/ Miratohet ligji për tatimin e profesioneve të lira

Pas 3 muajsh konsultime, projektligji për tatimin e profesioneve të lira u miratua në Komisionin e Ekonomisë, mes debatesh dhe kundërshtimesh nga ana e...

Grubi: Ftoj edhe VMRO të kontribuoj në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka përmendur sërish rëndësinë e anëtarësimit të...

Analistët/ “Fronti për Europë” hap rrugën drejt BE-së, përshpejton reformat dhe luftën kundër korrupsionit

Koalicioni qeveritar ndodhet para dy sfidave, të pengojë zgjerimin e ndikimit rus në Maqedoninë e Veriut dhe të bindë opozitën për të votuar ndryshimet...