Uniformat e Policisë edhe në gjuhën shqipe, Grubi: Mision i kryer me sukses

Në Maqedoninë e Veriut ka hyrë në fuqi Dekreti për uniformat e policisë, të cilin Qeveria e miratoi para një viti në bazë të...

Vuçiq për Trajkoviqin: “Këshilltarja e Kurtit” u ndalua 2 orë në përputhje me ligjin


Vuçiq ka gënjyer publikisht për Rada Trajkoviq duke thënë se u ndalua vetëm 2 orë në vendkalimin kufitar në Merdare, e që thotë se ishte në përputhje me ligjin.

“Arrestojnë njerëz që nuk janë as fajtor e as fajtor, i keqtrajtojnë dhe nuk u japin ilaçe, por problemi është nëse dikush ka një orë apo dy duke pritur diku dhe gjithçka është në përputhje me ligjin… E thonë se është një gabim i tmerrshëm dhe një shkatërrim i madh i demokracisë, që këshilltarja e Kurtit po e priste në vendkalimin administrativ”, tha sot presidenti serb.

Pasi Rada Trajkoviq, këshilltare e ministrit të Kosovës për Komunitete dhe Kthim, njoftoi se ajo ishte ndaluar nga policia serbe në vendkalimin në Merdare për gati 24 orë dhe se më pas ishte shtruar në spital për shkak të gjendjes së saj të përkeqësuar, Vuçiq, duke mos përmendur emra konkretisht tha sot se “nuk ka pasur një të panjohur që nuk e ka telefonuar për shkak të ‘këshilltarres së Kurtit’”, i cili, thotë ai, është mbajtur vetëm për dy orë.

Ndryshe, Trajkoviq sot në Tëitter ka njoftuar se sot në mëngjes ka dalë nga spitali për trajtim në shtëpi dhe se gjendja e saj është stabile.

Latest Posts

Ministrja gjermane: Duhet të nisë rindërtimi i Ukrainës

Ministrja gjermane për Zhvillim, Svenja Schulze, ka thënë se duhet të nisin përgatitjet për rindërtim të Ukrainës dhe riparim të dëmeve të luftës.   Ajo i...

Drama e Jeton Nezirajt, ndër përkthimet më të mira në maqedonisht

“Ballkan Bordelo” nga Jeton Neziraj, është njëra nga tri veprat e autorëve ballkanikë që është përzgjedhur për botim në gjuhën maqedonase. Përkthimin e kësaj drame...

Uniformat e Policisë edhe në gjuhën shqipe, Grubi: Mision i kryer me sukses

Në Maqedoninë e Veriut ka hyrë në fuqi Dekreti për uniformat e policisë, të cilin Qeveria e miratoi para një viti në bazë të...