Afrim Gashi rikthehet në përqafim të Mickoskit dhe VMRO DPMNE

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend. Gjatë daljes nga Kuvendi, kreu i...

Argjentina kampione e botës, Messi “takon” Maradonën

Argjentina është kampionia e re e botës në futboll. Amerikano-jugorët fituan me penallti ndaj Francës në një finale dramatike e cila u mbyll 3 me 3 pas ndeshjes së rregullt dhe kohëve shtesë.

 

 

Argjentina shkoi deri ne 2 me 0 falë golave të Messit dhe Di Marias, mirëpo Franca barazoi ne dy minuta me anë të Mbappe në minutat 79 dhe 81. Në shtesë, Argjentina shënoi sërish me Messin, por në minuten e 117 Mbappe me një tjetër penallti barazoi shifrat duke e cuar ndeshjen tek penalltitë. Vendimtar ishte portieri Martinez i cili priti dy penallti ndërsa një tjetër gjuatje e Francës përfundoi jashtë.

 

 

Për Argjentinën shënuan Messi, Dybala, Paredes dhe Montiel. Kjo është hera e tretë që Argjentina shpallet kampione e botës, ndërsa Messi “takon” më në fund Maradonën, njeriu i cili i kishte siguruar kupën e botës për herë të fundit Argjentinës para 36 vitesh. Kupa e Botës ishte trofeu i vetëm që i mungonte yllit të futbollit botëror.

Latest Posts

Shtëpia e Bardhë: Balona kineze përgjimi kanë fluturuar mbi pesë kontinente

Në të shkuarën katër balona spiune kineze kanë fluturuar mbi Shtetet e Bashkuara mbi vendndodhje që konsideroheshin “me interes për kinezët”, tha Pentagoni të...

Pas vizitës në Londër/ Zelensky mbërrin në Paris. Darkë pune me Macron e Scholz

Presidenti francez Emmanuel Macron ka mirëpritur mbrëmjen e kësaj të mërkure, presidentin ukrainas Volodymir Zelensky dhe kancelarin gjerman Olaf Scholz, për një darkë...