Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...

Ndotet uji i pijshëm, reshjet e shiut shkaktojnë probleme për llapjanët


Reshjet e shiut shkaktojnë probleme për llapjanët, ndotet uji i pijshëm.

Po sigurohet të ndalojë rrjedhën e ujit. Bajram Shala nga fshati Bajçinë në komunën e Podujevës, këtë po e bën që të mos i vërshohet oborri nga reshjet e shiut te ditëve te fundit, te cilat edhe po vazhdojnë.

Ky qytetar jep edhe nje arsye se pse po kanë probleme të vazhdueshme me vërshimet.

E nje tjetër banor, Ruzhdi Shalen, po e shqetëson qe pas shiu te fundit, iu vështirësuar edhe furnizimi me uje te pijshëm.

Me hall te njejte si Bajçina, po përballen edhe ata që jetojnë ne fshatin Letance.

Ndërkaq nga Drejtoria e Shërbimeve Publike në Podujeve thonë se ky problem eshte i trashëguar.

Gjatë këtij viti llapjanët u përballën disa herë me vërshime.

Latest Posts

Nëse i shihni diku këta dy persona, lajmërojeni menjëherë policinë

Policia shpall në kërkim dy persona nga Drenasi Policia e Kosovës ka shpallur në kërkim dy persona nga Komuna e Drenasit, pasi dyshohen për veprat...

Berisha kërcënon Ramën para 11 shkurtit: Largohu, ose do përballesh me probleme të mëdha

Teksa ashpërsoi gjuhen ndaj Ramës që refuzoi të merrte pojesë në seancën parlamentare të kësaj të enjte I kërkuar nga opozita për sqarime...

Komisioni Evropian miratoi një donacion shtesë prej 22,5 milionë euro për sistemin rajonal të menaxhimit të mbeturinave

Pas nënshkrimit të Marrëveshjes për hua me Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, me të cilën u siguruan 55 milionë euro për zhvillimin e...

Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...