Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...

Një i maskuar ekzekuton shqiptarin në mes të lokalit në Athinë


Autori i maskuar ekzekuton shqiptarin në mes të lokalit në Athinë.

Mediat greke kanë publikuar pamjet kur autori i maskuar ka ekzekutuar një shqiptar dhe ka plagosur 2 të tjerë në mes të lokalit në Athinë të Greqisë.

Siç shihet në video autori ishte i maskuar me maskë anti-Covid dhe kapuç të zi.

Ai u afrua në tavolinë dhe hapi zjarr ndaj tyre. Më pas u largua me shpejtësi.

Deri më tani mediet greke kanë raportuar se viktima është me origjinë shqiptare.

Po kështu, edhe njëri nga të plagosurit është shqiptar. E plagosura e dytë një grua, raportohet se është pronarja e lokalit. Autoritetet greke kanë nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes.

Latest Posts

Nëse i shihni diku këta dy persona, lajmërojeni menjëherë policinë

Policia shpall në kërkim dy persona nga Drenasi Policia e Kosovës ka shpallur në kërkim dy persona nga Komuna e Drenasit, pasi dyshohen për veprat...

Berisha kërcënon Ramën para 11 shkurtit: Largohu, ose do përballesh me probleme të mëdha

Teksa ashpërsoi gjuhen ndaj Ramës që refuzoi të merrte pojesë në seancën parlamentare të kësaj të enjte I kërkuar nga opozita për sqarime...

Komisioni Evropian miratoi një donacion shtesë prej 22,5 milionë euro për sistemin rajonal të menaxhimit të mbeturinave

Pas nënshkrimit të Marrëveshjes për hua me Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, me të cilën u siguruan 55 milionë euro për zhvillimin e...

Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...