Eldin Ademi: BDI është parti e cila gjithmonë ka përfaqësuar vlerë për gjithë popullin

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti sonte ka vazhduar takimin me qytetarët e komunës së Jegunovcës. Para të pranishmëve krahas kryetarit Ahmeti, fjalim rasti kanë...

Manovra detare ruso-kineze në Detin e Kinës Lindore

Rusia dhe Kina kanë planifikuar manovra të përbashkëta detare, disaditore në brigjet e Japonisë dhe Tajvanit duke filluar nga e mërkura, sipas burimeve ushtarake në Moskë.

 

 

“Një kolonë luftanijesh e Flotës së Paqësorit është nisur për të marrë pjesë në manovrën e përbashkët detare ruso-kineze”, njoftoi sot Ministria ruse e Mbrojtjes në Telegram.

 

 

Sipas deklaratës, në Detin e Kinës Lindore janë planifikuar manovra të përbashkëta me raketa dhe artileri anijesh.

 

 

Manovrat do të fillojnë të mërkurën dhe do të zgjasin deri më 27 dhjetor.

 

 

Manovrat detare mes Rusise dhe Kines u kryhen për herë të parë në vitin 2005. Që nga viti 2012, manovrat janë zhvilluar çdo vit.

Latest Posts

Ali Ahmeti sonte takon qytetarët e komunës së Tearcës, tek restorant “Ulqini”

Kryetari i BDI Ali Ahmeti sonte me bashkëpunëtorë pritet që të takojë qytetarët në komunën e Tearcës, njoftojnë nga BDI. Takimi do të fillojë në...

Arrestohet Alda Klosi, ish-zyrtarja e lartë së cilës pastruesja i vodhi qindra mijëra euro

Arrestohet nga policia nga Tirana Alda Klosi, ish-drejtoresha e koncesioneve në Ministrinë e Ekonomisë. Ish-zyrtarja e lartë, e cila ka qene edhe shefe kabineti...

Scholz: Qeveria gjermane do të vazhdojë të punojë ngushtë me Melonin

Qeveria gjermane dëshiron të vazhdojë bashkëpunimin e saj të ngushtë me udhëheqjen e re italiane nën kryeministren e djathtë Giorgia Meloni, deklaroi kancelari...