Talat Xhaferi: Me ligj zbatojmë kërkesat e kahmotshme të qytetarëve

Sonte, Bashkimi Demokratik për Integrim dhe kryetari Ali Ahmeti kanë mbajtur tubim në Çair në një pritje jashtëzakonisht e madhe nga aktivistët e BDI....

Zelensky: Partnerët tanë të tregojnë lidership në sigurimin e paqes

Këtë dimër po përgatitemi për një samit të veçantë, një samit për paqen, për vendin tonë dhe për çdo komb tjetër që mund të pësojë të njëjtin agresion, të njëjtin terror që ka sjellë Rusia në tokën tonë, deklaroi presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky.

 

 

“Formula e paqes ukrainase përbëhet nga 10 pika të qarta që janë të afta të krijojnë një arkitekturë të re sigurie me rëndësi globale”, tha Zelensky.

 

 

Zelensky u bëri thirrje partnerëve që të tregojnë lidershipin e tyre në sigurimin e paqes, në të njëjtën mënyrë, që udhëheqja e vendeve të ndryshme dhe krerët e ndryshëm po tregojnë aktualisht në mbrojtjen e lirisë.

 

 

“Le të luftojmë së bashku për Ukrainën, për vlerat që bashkojnë Evropën dhe botën demokratike, për vlerën globale të jetës. Për gjithçka që Rusia po përpiqet të shkatërrojë”, theksoi ai.

Latest Posts

Vizita e Xi Jinping në Moskë/ Blinken: Kina po mbulon diplomatikisht krimet e luftës së Rusisë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka reaguar pas takimit mes presidentit kinez Xi Jinping me presidentin rus Vladimir Putin në Moskë. Sipas...

“Aktivisti” po shqyrtohet në KQZ/ Celibashi: Do marrim vendim

Komisioneri i KQZ, Ilirian Celibashi në emisionin Quo Vadis në Vizion Plus bëri me dije se institucioni që ai shqyrton ka marrë në vlerësim...