Drama e Jeton Nezirajt, ndër përkthimet më të mira në maqedonisht

“Ballkan Bordelo” nga Jeton Neziraj, është njëra nga tri veprat e autorëve ballkanikë që është përzgjedhur për botim në gjuhën maqedonase. Përkthimin e kësaj drame...

Deputeti i VV-së: Besoj që KFOR-i do t’i largojë barrikdat, por nëse s’e bën këtë e kryen Policia e Kosovës


Bajqinovci: Besoj që KFOR’i do t’i largojë barrikdat, por nëse s’e bën këtë e kryen Policia e Kosovës.

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosjes, Mefail Bajqinovci, ka thënë se KFOR’i ka kërkuar kohë që t’i largojë barrikadat.

Por në rast se nuk i largon, ai thotë se këtë do ta bëjë Policia e Kosovës.

“Nuk mund ta jap datë, por besoj që shumë shpejt do të largohen, e nëse nuk largohen atëherë këtë e bën Policia e Kosovës”, ka deklaruar ai te DPT te Fidani në T7.

Po ashtu Bajqinovci ka thënë se Serbia kurrë nuk ka qenë më e dobët në Veriun e Kosovës sesa tani.

“Serbia më kurrë nuk ka qenë më e dobët në Veriun e Kosovës, nuk po mbështeten nga populli serb në Kosovë e as nuk po dalin njerëzit në protesta në Serbi”, ka thënë ai.

Ka shtuar se më parë deri në 1 mijë njerëz kanë dalë në një barrikadë, ndërkaq tash nuk janë as 15.

Latest Posts

Grubi priti në takim Xhaçkën: Integrimi në BE interes i shtetit dhe qytetarëve

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi priti në takim ministren për Europë...

Gjermania i dorëzon Ukrainës 18 tanke Leopard 2

Forcat e armatosura të Ukrainës kanë marrë 18 tanke moderne luftarake Leopard 2A6 nga Gjermania, konfirmoi të hënën kancelari Olaf Scholz gjatë një konference...

Ministrja gjermane: Duhet të nisë rindërtimi i Ukrainës

Ministrja gjermane për Zhvillim, Svenja Schulze, ka thënë se duhet të nisin përgatitjet për rindërtim të Ukrainës dhe riparim të dëmeve të luftës.   Ajo i...