“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Ministri i Jashtëm i Greqisë nesër viziton Kosovën


Kryediplomati grek nesër viziton Kosovën.

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, nesër do ta vizitojë Kosovën.

Kështu ka njoftuar Ministria e Jashtme dhe Diasporës.

Atë do ta pres ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla.

Gërvalla dhe Dendias, do të kenë adresim për media me të përfunduar agjendën e tyre të takimeve.

Greqia është një nga pesë vendet e Bashkimit Evropian që nuk e kanë njohur Kosovën.

Latest Posts

Nën betim, Boris Johnson mohon se ka gënjyer për festat në pandemi

Ish-kryeministri britanik, Boris Johnson, ka insistuar “me dorë në zemër” se nuk i ka gënjyer kurrë ligjvënësit për disa festa që janë mbajtur gjatë...

Pritshmëritë nga marrëveshja për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë – Serbi

Fundjavën që shkoi Kosova dhe Serbia u pajtuan në Ohër mbi zbatimin e një plani evropian për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre. E mirëpritur në...