Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...

Zjarr në një hangar në Maliq/ Shkrumbohet e gjithë baza ushqimore e bagëtive

Zjarr në një bazë ushqimore për blegtori ka shkaktuar dëme të mëdha në fshatin Vloçisht në Bashkinë e Maliqit.

 

 

Ngjarja sipas policisë ka ndodhur pasditen e sotme duke shkaktuar djegjen plotësisht të bazës ushqimore për blektorinë si dhe hangarin ku ndodhej kjo bazë.

 

 

Nga flakët rrezikoheshin disa banesa pranë vatrës së zjarrin, por vetëm ndërhyrja në kohën e duhur e mjeteve zjarrfikës kanë bërë të mundur izolimin e flakëve.

 

 

Policia po heton për shkaqet e ketij zjarri.

Latest Posts

Nëse i shihni diku këta dy persona, lajmërojeni menjëherë policinë

Policia shpall në kërkim dy persona nga Drenasi Policia e Kosovës ka shpallur në kërkim dy persona nga Komuna e Drenasit, pasi dyshohen për veprat...

Berisha kërcënon Ramën para 11 shkurtit: Largohu, ose do përballesh me probleme të mëdha

Teksa ashpërsoi gjuhen ndaj Ramës që refuzoi të merrte pojesë në seancën parlamentare të kësaj të enjte I kërkuar nga opozita për sqarime...

Komisioni Evropian miratoi një donacion shtesë prej 22,5 milionë euro për sistemin rajonal të menaxhimit të mbeturinave

Pas nënshkrimit të Marrëveshjes për hua me Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, me të cilën u siguruan 55 milionë euro për zhvillimin e...

Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...