Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...

Skandal në spitalin e Pejës/ Foshnja e vdekur futet në lavatriçe me çarçafët, trupi nxirret copa-copa

Një rast skandaloz ka ndodhur së fundmi në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës.

 

Pakujdesia e madhe e stafit të Repartit të Gjinekologjisë, ka bërë që në lavatriçën e çarçafëve të futet një foshnje e vdekur.

 

Foshnja u nxor copa-copa nga lavatriçja. Ndonëse ky rast u mbajt i fshehtë nga stafi i spitalit, kanë qenë familjarët ata që e kanë referuar në polici, ku bënë edhe denoncimin.

 

Ky skandal u konfirmua edhe nga Prokuroria e Pejës.

 

Zëdhënësi i këtij institucioni Shkodran Nikçi tha për Kosovapress e prokurorja ka pasur një takim me prindërit e foshnjës, ndërsa nuk dha shumë detaje.

 

Rasti ka ndodhur javën e kaluar. Menjëherë pas informatave në vendin e ngjarjes ka shkuar prokurori nga Departamenti i Krimeve të Rënda së bashku me Inspektorin Shëndetësor dhe policinë. Rasti është duke u hetuar dhe jemi në pritje të raportit nga Inspektorati Shëndetësor lidhur me këtë ngjarje. Prokurorja e rastit ka pasur një takim konsultativ me prindin e foshnjës për të kuptuar më shumë rreth rastit”, tha ai.

Latest Posts

Nëse i shihni diku këta dy persona, lajmërojeni menjëherë policinë

Policia shpall në kërkim dy persona nga Drenasi Policia e Kosovës ka shpallur në kërkim dy persona nga Komuna e Drenasit, pasi dyshohen për veprat...

Berisha kërcënon Ramën para 11 shkurtit: Largohu, ose do përballesh me probleme të mëdha

Teksa ashpërsoi gjuhen ndaj Ramës që refuzoi të merrte pojesë në seancën parlamentare të kësaj të enjte I kërkuar nga opozita për sqarime...

Komisioni Evropian miratoi një donacion shtesë prej 22,5 milionë euro për sistemin rajonal të menaxhimit të mbeturinave

Pas nënshkrimit të Marrëveshjes për hua me Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, me të cilën u siguruan 55 milionë euro për zhvillimin e...

Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...