Ankthi nuk ka mbaruar për yllin e Liverpool, i ati ende mbetet i zhdukur!

Makthi per futbollistin e Liverpool, Luis Diaz nuk ka fund. Ylli i kombëtares së Kolumbisë mbetet në pritje të lajmeve pozitive për situatën që...

TË FUNDIT

SHBA i kërkon Izraelit të jetë më i kujdesshëm gjatë ofensivës në jug të Gazës

Shtetet e Bashkuara i kanë kërkuar Izraelit të jetë më i kujdesshëm për t’i mbrojtur civilët dhe për ta kufizuar dëmtimin e infrastrukturës gjatë...

Rita Ora uron shqiptarët për Ditën e Pavarësisë, poston foto me presidenten Osmanin: Gëzuar nga familja jonë!

Ylli shqiptar me famë botërore, Rita Ora ka uruar festën e Ditës së Pavarësisë kombit shqiptar.   Përmes një postimi në rrjetet sociale Rita ka...

Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Shtyhet sërish seanca ndaj Arber Paplekajt

Shtyhet sërish gjyqi ndaj Arbër Paplekajt, i cili akuzohet për vrasjen e Pjerin Xhuvanit në Elbasan në 21 prill 2021.

 

Këtë herë ka qenë avokatja që përfaqëson Xhuvanin e cila ka parashtruar kërkesat e saj.

 

Në mbyllje të procesit avokatja Rezarta Tahiraj është shprehur për median, ku ka vlerësuar vendimin e Gjykatës së Lartë që ka hedhur poshtë vendimin për ta transferuar çështjen nga Gjykata e Elbasanit.

 

Ka qenë vetë Paplekaj që e ka bërë një kërkesë të tillë, por Gjykata e Lartë nuk dha të drejtën e transferimit në asnjë gjykatë tjetër në vend.

 

Në vlerësim të kërkesës të paraqitur nga dy trashëgimtarët e tjerë të viktimës Pjerin Xhuvani për të marrë pjesë në këtë proces gjykata vlerësoi të drejtë parashtrimin e av.Rezarta Tahiraj për ti dhënë kohë për të paraqitur dëshminë e trashëgimisë së familjes Xhuvani për në 27 Dhjetor 2022 për të garantuar vijimin e seancave gjyqësore”, tha avokatja.

Latest Posts

SHBA i kërkon Izraelit të jetë më i kujdesshëm gjatë ofensivës në jug të Gazës

Shtetet e Bashkuara i kanë kërkuar Izraelit të jetë më i kujdesshëm për t’i mbrojtur civilët dhe për ta kufizuar dëmtimin e infrastrukturës gjatë...

Rita Ora uron shqiptarët për Ditën e Pavarësisë, poston foto me presidenten Osmanin: Gëzuar nga familja jonë!

Ylli shqiptar me famë botërore, Rita Ora ka uruar festën e Ditës së Pavarësisë kombit shqiptar.   Përmes një postimi në rrjetet sociale Rita ka...

Mos i humbisni

Moti i keq/ Ende 17 fshatra pa energji në Dibër e Bulqizë

Situata e krijuar nga reshjet e borës vijon të jetë problematike sa i përket furnizimit me energji elektrike kryesisht në Dibër e Bulqizë.   Aktualisht...

Hapet rruga për zgjedhjen e kryesuesit të OSBE-së për 2024

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut dhe kryesuesi aktual i Organizatës për Sigurimin dhe Bashkëpunimin në Evropë (OSBE), Bujar Osmani bëri të ditur...

Fatmir Limaj: Vuçiç përfaqëson llumin e shoqërisë serbe

Fatmir Limaj e konsideroi Aleksander Vucic llumin e shoqërise serbe.   Deklaratat ish-drejtuesi iu UCK I bëri në emisionin QuoVadis.   “Është e habitshme se në cfarë...