Drama e Jeton Nezirajt, ndër përkthimet më të mira në maqedonisht

“Ballkan Bordelo” nga Jeton Neziraj, është njëra nga tri veprat e autorëve ballkanikë që është përzgjedhur për botim në gjuhën maqedonase. Përkthimin e kësaj drame...

32-vjeçari vdiq pas dhimbjeve në dhëmballë; familjarët asnjë denoncim për mjekët

Dalin të tjera detaje në lidhje me me vdekjen e 32 vjecarit Genti Isai nga Kolonja një ditë më parë, si pasojë e shqetësimeve që kishte pasur nga dhëmballa.

 

Vizion Plus mëson se jane marre deklarimet e stomatologut dhe te familjareve.

 

Pritet nje raport paraprak nga ana e  mjekut ligjor per te mesuar shkakun e vdekjes.

 

Nga ana e familjes deri tani nuk është bërë denoncim për neglizhence apo mjekim te pakujdesshem.

 

Genti Isai kishte pasur dhimbje në një dhëmballë dhe per kete arsye stomatologu i kishte dhene një recetë me qetësues .

 

Mirepo pasi eshte kthyer ne banese ai eshte ndjere keq dhe teksa familjaret perpiqeshin ta dergonin ne spital me ambulance, ai ka nderruar jete.

 

Latest Posts

Grubi priti në takim Xhaçkën: Integrimi në BE interes i shtetit dhe qytetarëve

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi priti në takim ministren për Europë...

Gjermania i dorëzon Ukrainës 18 tanke Leopard 2

Forcat e armatosura të Ukrainës kanë marrë 18 tanke moderne luftarake Leopard 2A6 nga Gjermania, konfirmoi të hënën kancelari Olaf Scholz gjatë një konference...

Ministrja gjermane: Duhet të nisë rindërtimi i Ukrainës

Ministrja gjermane për Zhvillim, Svenja Schulze, ka thënë se duhet të nisin përgatitjet për rindërtim të Ukrainës dhe riparim të dëmeve të luftës.   Ajo i...