“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Në Merdarë pritje deri në pesë orë për të hyrë në Kosovë


Qendra Kombëtare për Menaxhimin Kufitar ka bërë të ditur se bashkëatdhetarët e Kosovës që po hyjnë në vend janë duke u përballur me pritje deri në pesë orë në pikën e Merdarës në kufi me Serbinë.

Kështu, në pikën kufitare të Dheut të Bardhë pritjet shkojnë deri në katër orë.

Në pikat tjera situata është me e qetë.

Pika e Jarinjës është aktualisht e mbyullur për shkak të barrikadave që janë vendosur nga serbët lokal në pjesën veriore të Kosovës.

Këtu keni tabelën më të dhëna të plota:

Latest Posts

Irani dënon me vdekje pesë persona që thotë se punuan për Izraelin

Një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Iranit, Urmia, ka dënuar me vdekje pesë persona – katër burra dhe një grua – të cilët...

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...

Ngjarja tragjike në Tuz/ Iliri vrau Sheilën 19-vjeçare në sy të familjes pasi ajo i tha se nuk e donte më

Në Gjykatën e Lartë në Podgoricë, Ilir Gjokaj ka rrëfyer vrasjen e nëntëmbëdhjetëvjeçares Sheila Bakia para shtëpisë së saj në Tuzi, ku ka plagosur...