Talat Xhaferi: Me ligj zbatojmë kërkesat e kahmotshme të qytetarëve

Sonte, Bashkimi Demokratik për Integrim dhe kryetari Ali Ahmeti kanë mbajtur tubim në Çair në një pritje jashtëzakonisht e madhe nga aktivistët e BDI....

Papritmas ndërron jetë mërgimtari rrugës për Kosovë


Mërgimtari ndërron jetë papritmas rrugës për Kosovë.

Një ngjarje e dhimbshme ka ndodhur sot në familjen Shala në Suharekë.

Familjari i tyre, Lulzimi, që ishte nisur për Kosovë, që t’i kalojë pushimet ndërroi jetë rrugës për në vendlindje.

Familjarët nuk kanë dhënë detaje të tjera, përderisa kanë thënë se vdekja ka ndodhur papritmas.

Njoftimi i plotë nga familja Shala:

“Njoftim Mortor

Sot me daten 25.12.2022 në moshen 57 vjeqare gjat rruges për në Kosovë ndrroj jetë pa pritë mas Vllau jonë i dashur Lulzim (Zenel) Shala.

Latest Posts

Vizita e Xi Jinping në Moskë/ Blinken: Kina po mbulon diplomatikisht krimet e luftës së Rusisë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka reaguar pas takimit mes presidentit kinez Xi Jinping me presidentin rus Vladimir Putin në Moskë. Sipas...

“Aktivisti” po shqyrtohet në KQZ/ Celibashi: Do marrim vendim

Komisioneri i KQZ, Ilirian Celibashi në emisionin Quo Vadis në Vizion Plus bëri me dije se institucioni që ai shqyrton ka marrë në vlerësim...