Uniformat e Policisë edhe në gjuhën shqipe, Grubi: Mision i kryer me sukses

Në Maqedoninë e Veriut ka hyrë në fuqi Dekreti për uniformat e policisë, të cilin Qeveria e miratoi para një viti në bazë të...

U përplas nga një automjet/ Identifikohet viktima që u gjet në anë të rrugës në Elbasan

Identifikohet shtetasi që u gjet i pajetë në datën 22.12.2022, në aksin rrugor Elbasan-Peqin, në fshatin Papër.

 

 

Sipas burimeve të sigurta  shtetasi, Dalip Xhakoj, rreth 60-vjeç, nga fshati Vidhas, gjeti vdekjen nga një drejtues i një automjeti ende të paidentifikuar, i cili është larguar nga vendgjarja në momentin që ka ndodhur ngjarja.

 

 

Ndërkohë, vazhdon puna hetimore nën drejtimin e Prokurorisë dhe Policisë së Elbasanit për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Latest Posts

Ministrja gjermane: Duhet të nisë rindërtimi i Ukrainës

Ministrja gjermane për Zhvillim, Svenja Schulze, ka thënë se duhet të nisin përgatitjet për rindërtim të Ukrainës dhe riparim të dëmeve të luftës.   Ajo i...

Drama e Jeton Nezirajt, ndër përkthimet më të mira në maqedonisht

“Ballkan Bordelo” nga Jeton Neziraj, është njëra nga tri veprat e autorëve ballkanikë që është përzgjedhur për botim në gjuhën maqedonase. Përkthimin e kësaj drame...

Uniformat e Policisë edhe në gjuhën shqipe, Grubi: Mision i kryer me sukses

Në Maqedoninë e Veriut ka hyrë në fuqi Dekreti për uniformat e policisë, të cilin Qeveria e miratoi para një viti në bazë të...