Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

Superheronjtë argëtojnë ferizajasit


Superheronjtë argëtojnë ferizajasit duke u lëshuar me litar.

Në qytetin e Ferizajt sot zbarkuan superheronjtë.

Anëtarë nga Klubi Alpin “Prishtina”, të veshur me kostume të figurave të dashura për fëmijë, u lëshuan me litar nga çatia e objektit të komunës. Kjo për disponimin e ferizajasve me rastin e festave të fundvitit, si kurbetqarët dhe fëmijët.

Edhe rrezet e diellit në mesditë i dhanë hijeshi aktivitetit që sivjet u zhvillua për herë të dytë. Mirënjohës për shfaqjen e të preferuarve të tyre ishin më të vegjlit.

Ngjarja u mbyll me fotografi të shumta të më të vegjëlve me heronjtë e maskotat që po dhuronin shfaqje në oborrin e Komunës.

Latest Posts

Rikthimi i basteve online/ Fidel Ylli tregon detajet, si do procedohet në vazhdim dhe qëllimi i qeverisë

Rikthimi i basteve online është një ka temat që ka ngjallur mjaft debat në vendin tonë. Të shumtë janë ata që e kanë kritikuar...

Marrëveshja Kosovë – Serbi/ Franca e Gjermania bëjnë thirrje për zbatimin e saj

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, ka deklaruar se pret që Qeveria e Kosovës të nisë bisedimet për formimin e Asociacionit të komunave...