Eldin Ademi: BDI është parti e cila gjithmonë ka përfaqësuar vlerë për gjithë popullin

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti sonte ka vazhduar takimin me qytetarët e komunës së Jegunovcës. Para të pranishmëve krahas kryetarit Ahmeti, fjalim rasti kanë...

Vuçiq vazhdon propagandën, e urdhëron shefin e ushtrisë të niset drejt Rashkës: Ushtria duhet të jetë afër kufirit


Beogradi po vazhdon me propagandë dhe destruktivitet në raport me Kosovën. Të dielën, Millosh Vuçeviq, ministër i Mbrojtjes në Serbi, ka thënë se ka marrë urdhër që ushtria serbe të niset në drejtim të kufirit me Kosovën.

Sipas tij “kjo është e nevojshme për shkak të situatës së krijuar”.

Ai ka pasur një takim me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq dhe kryeminsitren serbe, Ana Bërnabiq – por detaje për përfundimet e takimit nuk ka dhënë, raporton express.

“Detyrat që i janë dhënë Ushtrisë Serbe dhe mua si ministër janë të sakta, të qarta dhe do të zbatohen plotësisht. Situata më poshtë është e ndërlikuar dhe komplekse dhe kërkon praninë e ushtrisë serbe përgjatë vijës administrative”, ka deklaruar ai.

Ministri serb nuk ka folur për zhivllimet në Zubin Potok, ku është sulmuar një patrullë e KFOR’it.

Ai deklaroi se nuk i ka informacionet në dispozicion.

Beogradi ka shkuar deri në atë pikë sa ia ka dorëzuar KFOR’it një kërkesë absurde për vendosjen e 1 mijë forcave serbe në Kosovë.

Latest Posts

Ali Ahmeti sonte takon qytetarët e komunës së Tearcës, tek restorant “Ulqini”

Kryetari i BDI Ali Ahmeti sonte me bashkëpunëtorë pritet që të takojë qytetarët në komunën e Tearcës, njoftojnë nga BDI. Takimi do të fillojë në...

Arrestohet Alda Klosi, ish-zyrtarja e lartë së cilës pastruesja i vodhi qindra mijëra euro

Arrestohet nga policia nga Tirana Alda Klosi, ish-drejtoresha e koncesioneve në Ministrinë e Ekonomisë. Ish-zyrtarja e lartë, e cila ka qene edhe shefe kabineti...

Scholz: Qeveria gjermane do të vazhdojë të punojë ngushtë me Melonin

Qeveria gjermane dëshiron të vazhdojë bashkëpunimin e saj të ngushtë me udhëheqjen e re italiane nën kryeministren e djathtë Giorgia Meloni, deklaroi kancelari...