Ankthi nuk ka mbaruar për yllin e Liverpool, i ati ende mbetet i zhdukur!

Makthi per futbollistin e Liverpool, Luis Diaz nuk ka fund. Ylli i kombëtares së Kolumbisë mbetet në pritje të lajmeve pozitive për situatën që...

TË FUNDIT

SHBA i kërkon Izraelit të jetë më i kujdesshëm gjatë ofensivës në jug të Gazës

Shtetet e Bashkuara i kanë kërkuar Izraelit të jetë më i kujdesshëm për t’i mbrojtur civilët dhe për ta kufizuar dëmtimin e infrastrukturës gjatë...

Rita Ora uron shqiptarët për Ditën e Pavarësisë, poston foto me presidenten Osmanin: Gëzuar nga familja jonë!

Ylli shqiptar me famë botërore, Rita Ora ka uruar festën e Ditës së Pavarësisë kombit shqiptar.   Përmes një postimi në rrjetet sociale Rita ka...

Vuçiq vazhdon propagandën, e urdhëron shefin e ushtrisë të niset drejt Rashkës: Ushtria duhet të jetë afër kufirit


Beogradi po vazhdon me propagandë dhe destruktivitet në raport me Kosovën. Të dielën, Millosh Vuçeviq, ministër i Mbrojtjes në Serbi, ka thënë se ka marrë urdhër që ushtria serbe të niset në drejtim të kufirit me Kosovën.

Sipas tij “kjo është e nevojshme për shkak të situatës së krijuar”.

Ai ka pasur një takim me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq dhe kryeminsitren serbe, Ana Bërnabiq – por detaje për përfundimet e takimit nuk ka dhënë, raporton express.

“Detyrat që i janë dhënë Ushtrisë Serbe dhe mua si ministër janë të sakta, të qarta dhe do të zbatohen plotësisht. Situata më poshtë është e ndërlikuar dhe komplekse dhe kërkon praninë e ushtrisë serbe përgjatë vijës administrative”, ka deklaruar ai.

Ministri serb nuk ka folur për zhivllimet në Zubin Potok, ku është sulmuar një patrullë e KFOR’it.

Ai deklaroi se nuk i ka informacionet në dispozicion.

Beogradi ka shkuar deri në atë pikë sa ia ka dorëzuar KFOR’it një kërkesë absurde për vendosjen e 1 mijë forcave serbe në Kosovë.

Latest Posts

SHBA i kërkon Izraelit të jetë më i kujdesshëm gjatë ofensivës në jug të Gazës

Shtetet e Bashkuara i kanë kërkuar Izraelit të jetë më i kujdesshëm për t’i mbrojtur civilët dhe për ta kufizuar dëmtimin e infrastrukturës gjatë...

Rita Ora uron shqiptarët për Ditën e Pavarësisë, poston foto me presidenten Osmanin: Gëzuar nga familja jonë!

Ylli shqiptar me famë botërore, Rita Ora ka uruar festën e Ditës së Pavarësisë kombit shqiptar.   Përmes një postimi në rrjetet sociale Rita ka...

Mos i humbisni

Moti i keq/ Ende 17 fshatra pa energji në Dibër e Bulqizë

Situata e krijuar nga reshjet e borës vijon të jetë problematike sa i përket furnizimit me energji elektrike kryesisht në Dibër e Bulqizë.   Aktualisht...

Hapet rruga për zgjedhjen e kryesuesit të OSBE-së për 2024

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut dhe kryesuesi aktual i Organizatës për Sigurimin dhe Bashkëpunimin në Evropë (OSBE), Bujar Osmani bëri të ditur...

Fatmir Limaj: Vuçiç përfaqëson llumin e shoqërisë serbe

Fatmir Limaj e konsideroi Aleksander Vucic llumin e shoqërise serbe.   Deklaratat ish-drejtuesi iu UCK I bëri në emisionin QuoVadis.   “Është e habitshme se në cfarë...