Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

Serbët vendosin barrikadë në Merdare nga pjesa e Serbisë


Serbët vendosin barrikadë në Merdare nga pjesa e Serbisë.

Një grup prej 20 personash serbë kanë bllokuar pikën kufitare në Merdare. Bëhet fjalë për pjesën nga Kurshumlia në drejtim të pikës kufitare.

Sipas RTS-së, ata kanë vendosur një kamion për të mbështetur serbët e Kosovës.

Ata njoftuan se do të qëndrojnë deri në një njoftim të dytë dhe shprehën shpresën se të tjerë do t’i mbështesin dhe do t’i bashkohen protestës

Latest Posts

Rikthimi i basteve online/ Fidel Ylli tregon detajet, si do procedohet në vazhdim dhe qëllimi i qeverisë

Rikthimi i basteve online është një ka temat që ka ngjallur mjaft debat në vendin tonë. Të shumtë janë ata që e kanë kritikuar...

Marrëveshja Kosovë – Serbi/ Franca e Gjermania bëjnë thirrje për zbatimin e saj

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, ka deklaruar se pret që Qeveria e Kosovës të nisë bisedimet për formimin e Asociacionit të komunave...