“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Pezullimi i dy policëve në Elbasan/ Konflikti ndodhi gjatë një feste kolektive, ‘mollë sherri’ një vajzë

Ervis Hasa dhe Redi Mato janë 2 efektivët të cilët në datën 21 të këtij kanë pasur një konflikt ku edhe ju është njoftuar që në atë datë pezullilmi nga detyra dhe nisja e procedimit penal për shkelje të rëndë disiplinore.

 

 

Burime bëjnë me dije se mes 2 efektivëve ka pasur konflikte edhe më herët dhe në mes të këtij konflikti dyshohet se ka qenë edhe një vajzë.

 

 

Sipas burimeve konfliktet kanë qenë të vazhdueshme edhe brenda dhe jashtë orarit të punës. Ditën që ndodhi ngjarja 2 efektivët kanë qenë në një festë kolektive.

 

 

Të njëjtat burime bëjnë me dije se Ervis Hasa dhe Redi Mata kanë rreth 2-3 vite që janë punonjës të policisë në Elbasan por dyshohet se njiheshim me njëri-tjetrin më herët.

Latest Posts

Nga emigrantët e paligjshëm tek siguria kibernetike, zbardhet takimi Rama-Sunak

Takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe homologut të tij britanik, Rishi Sunak është zbardhur përmes një deklarate të përbashkët për mediat.   Në deklaratën e publikuar...

Sondazhet: Mbështetja për Biden drejt rënies

Mbështetja për presidentit Joe Biden ka shënuar një rënie të vogël krahasuar me një muaj më parë, duke ju afruar nivelit më të ulët...