Afrim Gashi rikthehet në përqafim të Mickoskit dhe VMRO DPMNE

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend. Gjatë daljes nga Kuvendi, kreu i...

Selajdin Miftari dhe Bali Saliu u zgjodhën “Punëtorët e vitit 2022” të ANSH-së

Drejtori i Ansamblit shtetëror të këngëve dhe valleve popullore shqiptare në R.M.V ka përzgjedhur “Punëtorin e vitit” duke i shpërblyer me një dekoratë. Solisti Selajdin Miftari dhe kërcimtari Bali Saliu ishin dy të përzgjedhurit nga drejtori Shkodran Tolaj si shkak i punës së mirëfilltë në vitin 2022. Në dekoratën që iu dha dy të përzgjedhurve shkruan: “Punëtori i vitit për punën dhe sjelljen shembullore shpallet punëtor i dalluar i vitit 2022”.

Latest Posts

Shtëpia e Bardhë: Balona kineze përgjimi kanë fluturuar mbi pesë kontinente

Në të shkuarën katër balona spiune kineze kanë fluturuar mbi Shtetet e Bashkuara mbi vendndodhje që konsideroheshin “me interes për kinezët”, tha Pentagoni të...

Pas vizitës në Londër/ Zelensky mbërrin në Paris. Darkë pune me Macron e Scholz

Presidenti francez Emmanuel Macron ka mirëpritur mbrëmjen e kësaj të mërkure, presidentin ukrainas Volodymir Zelensky dhe kancelarin gjerman Olaf Scholz, për një darkë...