Uniformat e Policisë edhe në gjuhën shqipe, Grubi: Mision i kryer me sukses

Në Maqedoninë e Veriut ka hyrë në fuqi Dekreti për uniformat e policisë, të cilin Qeveria e miratoi para një viti në bazë të...

Zjarr masiv në kazino në Kamboxhia/ Humbin jetën 20 persona, bilanci pritet të rëndohet më tej

Një zjarr vdekjeprurës që përfshiu një kazino dhe hotel në Kamboxhia u ka marr jetën të paktën 20 personave ndërsa mbi 50 të tjerë janë plagosur.

 

 

Videot e postuara në mediat sociale tregojnë njerëz të cilët dalin në çati dhe dritare të kompleksit në përpjekje për tu shpëtuar flakëve. Autoritetet theksojnë se numri i viktimave mund të jetë më i madh pasi një pjesë e stafit dhe klientëve ishin në katet e poshtme kur ra zjarri.

 

 

Tajlanda fqinje dërgoi disa grupe shpëtimi edhe pse shuarja e zjarrit zgjati mbi 12 orë. Viktimat janë të kombësive të ndryshme ndërsa ende nuk dihen shkaqet e zjarrit.

 

 

Staf i i hotelit dhe kazinos arrinte deri ne 500 persona ndërsa deri në 1000 llogaritet të ishin klientë.

 

 

 

Latest Posts

Ministrja gjermane: Duhet të nisë rindërtimi i Ukrainës

Ministrja gjermane për Zhvillim, Svenja Schulze, ka thënë se duhet të nisin përgatitjet për rindërtim të Ukrainës dhe riparim të dëmeve të luftës.   Ajo i...

Drama e Jeton Nezirajt, ndër përkthimet më të mira në maqedonisht

“Ballkan Bordelo” nga Jeton Neziraj, është njëra nga tri veprat e autorëve ballkanikë që është përzgjedhur për botim në gjuhën maqedonase. Përkthimin e kësaj drame...

Uniformat e Policisë edhe në gjuhën shqipe, Grubi: Mision i kryer me sukses

Në Maqedoninë e Veriut ka hyrë në fuqi Dekreti për uniformat e policisë, të cilin Qeveria e miratoi para një viti në bazë të...