Grubi: Ftoj edhe VMRO të kontribuoj në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka përmendur sërish rëndësinë e anëtarësimit të...

Ahmeti: Po të mos ishim anëtarë të NATO, paramendoni çfarë do të na gjente nga Rusia

Vendit tonë asnjë e keqe nuk i ka ndodhur nga Marrëveshja e Ohrit, përkundrazi shteti e vendi u forcuan, fituan më shumë kredibilitet ndërkombëtar.

Kështu u shpreh sot lideri i BDI-së Ali Ahmeti në prag të festave të fundvitit gjatë takimit me bashkëatdhetarë në Kërçovë.

Ai po ashtu tha se, asnjë e keqe nuk i ka ndodhur vendit edhe me firmosjen e Marrëveshjes së Prespës.

“Përkundrazi veni u anëtarësua në Aleancës e NATO-s.Po të mos ishim anëtarë të NATO-s, paramendoni çfarë do të na gjente nga Rusia!”, deklaroi Ahmeti.

“Ne nuk jemi kundër popujve, por jemi kundër pushtuesve”, u shpreh Ahmeti.

Latest Posts

Zenku – Aliu: Fronti pro-europian betonon bindjen e shumicës së shoqërisë për integrim në BE

“Ndikimi rus vërehet tek blloku politik maqedonas. VMRO-DPMNE dhe E majta dita ditës po izolohen. Informacionet flasin që ka deputetë nga VMRO-DPMNE me orientim...

Pas 3 muajsh konsultime/ Miratohet ligji për tatimin e profesioneve të lira

Pas 3 muajsh konsultime, projektligji për tatimin e profesioneve të lira u miratua në Komisionin e Ekonomisë, mes debatesh dhe kundërshtimesh nga ana e...

Grubi: Ftoj edhe VMRO të kontribuoj në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka përmendur sërish rëndësinë e anëtarësimit të...

Analistët/ “Fronti për Europë” hap rrugën drejt BE-së, përshpejton reformat dhe luftën kundër korrupsionit

Koalicioni qeveritar ndodhet para dy sfidave, të pengojë zgjerimin e ndikimit rus në Maqedoninë e Veriut dhe të bindë opozitën për të votuar ndryshimet...