Agim Ademi e konfirmon: Kosovë-Izraeli, me praninë e publikut

Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, e planifikuar të zhvillohet më 12 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet me praninë e...

TË FUNDIT

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

Vrasja e adoleshentit 15 vite më parë nga policia ndez revoltat në Athinë e Selanik

Vrasja e një adoleshenti në greqi 15 vite më parë ka ndezur revoltat e rinisë në Athinë dhe Selanik këtë të mërkurë, në...

Haki Abazi dyshon se kishte dakordim me Serbinë: Barrikadat nuk do të hiqeshin pa marrëveshje


Abazi dyshon se kishte ujdi me Serbinë: Barrikadat nuk do të hiqeshin pa marrëveshje.

Deputeti i Vetëvendosjes, Haki Abazi ka thënë se nëse Qeveria e Kosovës ka arritur një marrëveshje me Serbinë për zbutjen e krizës, duhet të tregojë hapur.

Abazi, duke folur në DPT te Fidani, ka thënë se pa marrëveshje barrikadat nuk do të hiqeshin.

“Nëse ka marrëveshje, duhet të tregohet hapur që ka marrëveshje”, ka deklaruar deputeti Abazi.

Ai nuk është përgjigjur nëse një marrëveshje e mundshme mes dy shteteve, duhet të quhet e fshehur.

“Nuk e di nëse duhet quhet e fshehur ose jo, por barrikadat nuk do të hiqeshin po të mos kishte marrëveshje. Edhe lirimi i Pantiq edhe heqja e barrikadave, janë pjesë e një diskutimi”, ka deklaruar ai.

Qeveria e Kosovës ende nuk e ka konfirmuar zyrtarisht se shuarja e tensioneve në veri, është rezultat i një marrëveshjeje politike.

Duke folur për barrikadat, kryeministri Albin Kurti ka deklaruar sot, se barrikadat po i heqin ata që i kishin vendosur, duke thënë se ata e kishin bllokuar veten.

Latest Posts

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

Vrasja e adoleshentit 15 vite më parë nga policia ndez revoltat në Athinë e Selanik

Vrasja e një adoleshenti në greqi 15 vite më parë ka ndezur revoltat e rinisë në Athinë dhe Selanik këtë të mërkurë, në...

Mos i humbisni

Moti i acartë shkakton 3 viktima në Gjermani

Prej disa ditësh Gjermani është “pushtuar” nga moti i acartë, dhe për pasojë tre persona kanë humbur jetën.   Gjithashtu prej 3 ditësh është i...

Frika nga një “Çernobil i ri”, ngrihet alarm për një rrjedhje në fabrikën e mbetje radioaktive

Sellafield, objekti bërthamor më i rrezikshëm i Evropës, ka një rrjedhje të përkeqësuar nga një kapanon i madh mbetjesh radioaktive që mund të rrezikojë...

Hamas: Mbi 60% e banesave në Gaza janë shkatërruar, rreth 50 mijë ton eksploziv goditën zonat e banuara

Rreth 61% e banesave në Gaza janë shkatërruar plotësisht, që nga nisja e luftës më 7 tetor. Nga 305 mijë njësitë e prekura,...