Grubi: Ftoj edhe VMRO të kontribuoj në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka përmendur sërish rëndësinë e anëtarësimit të...

Ish-kryenegociatorja e Kosovës: Jam e bindur që Kurti e ka pranuar Asociacionin


Edita Tahiri: Jam e bindur që Kurti e ka pranuar Asociacionin.

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri thotë se barrikadat në veri të vendit nuk do të largoheshin po të mos kishte një marrëveshje politike në mes dy shteteve.

Sipas saj, kryeministri Kurti e ka pranuar Asociacionin.

Për shumë vite udhëhoqi bisedimet me Serbinë.

Madje disa nga marrëveshjet mes Kosoves dhe Serbisë mbajnë firmën e Edita Tahirit.

Ish-kryenegociatorja e Kosovës është shprehur e sigurt se një e tillë ekziston edhe për heqjen e barrikadave në veri te vendit.

Kjo marrëveshje, sipas ish-kryediplomates së Kosovës i paraprinë asaj finales.

E që në të, Tahiri shprehet se kryeministri Kurti veç se ka pranuar Asociacionin e Komunave serbe. /T7

Latest Posts

Zenku – Aliu: Fronti pro-europian betonon bindjen e shumicës së shoqërisë për integrim në BE

“Ndikimi rus vërehet tek blloku politik maqedonas. VMRO-DPMNE dhe E majta dita ditës po izolohen. Informacionet flasin që ka deputetë nga VMRO-DPMNE me orientim...

Pas 3 muajsh konsultime/ Miratohet ligji për tatimin e profesioneve të lira

Pas 3 muajsh konsultime, projektligji për tatimin e profesioneve të lira u miratua në Komisionin e Ekonomisë, mes debatesh dhe kundërshtimesh nga ana e...

Grubi: Ftoj edhe VMRO të kontribuoj në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka përmendur sërish rëndësinë e anëtarësimit të...

Analistët/ “Fronti për Europë” hap rrugën drejt BE-së, përshpejton reformat dhe luftën kundër korrupsionit

Koalicioni qeveritar ndodhet para dy sfidave, të pengojë zgjerimin e ndikimit rus në Maqedoninë e Veriut dhe të bindë opozitën për të votuar ndryshimet...