“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Ndahet nga jeta legjenda e futbollit, Pele

Legjenda braziliane e futbollit, Pelle ka ndërruar jetë ditën e sotme, në moshën 82-vjeçare.

 

Pele vuante prej kohësh nga sëmundja e rëndë, e cila i ka marrë jetën ditën e sotme.

 

Braziliani vuante nga kanceri i zorrës së trashë, ndërsa gjendja e tij shëndetësore ishte përkeqësuar në javët e fundit, betejën me të cilën e humbi këtë të enjte.

 

Pele, mbreti brazilian i futbollit, i cili fitoi tre Kupa të Botës dhe u bë një nga figurat sportive më komanduese të shekullit të kaluar, ka ndërruar jetë në spital, aty ku qëndronte u shtruar prej disa javësh.

Latest Posts

Nga emigrantët e paligjshëm tek siguria kibernetike, zbardhet takimi Rama-Sunak

Takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe homologut të tij britanik, Rishi Sunak është zbardhur përmes një deklarate të përbashkët për mediat.   Në deklaratën e publikuar...

Sondazhet: Mbështetja për Biden drejt rënies

Mbështetja për presidentit Joe Biden ka shënuar një rënie të vogël krahasuar me një muaj më parë, duke ju afruar nivelit më të ulët...

Berisha prezanton kandidatin për Burrelin: Bojkoti i zgjedhjeve vendore, gabim që nuk përsëritet

Kreu i “Foltores”, Sali Berisha edhe këtë të enjte ka vijuar prezantimin e kandidatëve të tij për zgjedhjet vendore të 14 majit. Këtë herë...