Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

Ronaldo: Dua të zbuloj Arabinë/ Ylli i futbollit nënshkruan me Al Nasr për 200 milionë euro në sezon

Telenovela e Ronaldos mori fund me Al Nassr. Marrëveshja me arabët parashikon rolin e njeriut imazh për të qenë kandidatë për kampionatin botëror në vitin 2030.

 

200 milionë euro në sezon për një kontratë dyvjeçare e gjysmë deri në vitin 2025. Tashmë CR7 bëhet lojtari më i paguar në historinë e futbollit.

 

Pas prezantimit, ylli portugez është shprehur se e bindi vizioni i klubit për të firmosur.

 

Mezi pres të provoj një ligë të re futbolli në një vend të ri. Vizioni i Al Nassr më stimulon shumë dhe jam i emocionuar që po bashkohem me shokët e mi të rinjë të skuadrës në përpjekje për të ndihmuar klubin të arrijë më shumë sukses”, – tha Ronaldo.

 

Tifozët e klubit arab janë trefishuar në rrjetet sociale dhe kjo për efekt të Ronaldos. Në dyqanet e skuadrës tifozët janë dyndur për të blerë fanella me numrin 7 dhe emrin e sulmuesit.

 

Pasi të mbyllë kontratën, Ronaldo do jetë një nga ambasadorët e Arabisë Saudite për kandidaturën në FIFA, me qëllim për të fituar të drejtën e zhvillimit të Kupës së Botës 2030 në Arabinë Saudite, Egjipt dhe Greqi.

Latest Posts

Rikthimi i basteve online/ Fidel Ylli tregon detajet, si do procedohet në vazhdim dhe qëllimi i qeverisë

Rikthimi i basteve online është një ka temat që ka ngjallur mjaft debat në vendin tonë. Të shumtë janë ata që e kanë kritikuar...

Marrëveshja Kosovë – Serbi/ Franca e Gjermania bëjnë thirrje për zbatimin e saj

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, ka deklaruar se pret që Qeveria e Kosovës të nisë bisedimet për formimin e Asociacionit të komunave...