“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Raportohet se shkak i djegies së banesës në Fushë Kosovë ishin fishekzjarret


Përfshihet nga flakët një banesë në Fushë Kosovë, raportohet se shkak ishin fishekzjarret.

Një banesë në Fushë Kosovë është përfshirë nga tymi e flaka si pasojë e djegies së fishekzjarreve.

Kjo u bë e ditur nga Antigona Uka – Lutfiu, zëdhënëse e Gjykatës Supreme, e cila është banore e bllokut ku është djegur banesa.

Ajo përmes një postimi në Facebook ka njoftuar se fishekzjarret që hynë brenda ndërtesës nga dikush që po festonte jashtë, shkaktuan që banesa të digjej e gjitha.

Ajo tha se fatmirësisht, të zotit e banesës nuk ishin aty.

Kjo ka alarmuar edhe banorët e asaj ndërtese, të cilët, pas intervenimit të Policisë, e boshatisën ndërtesën.

Në vend të ngjarjes, përpos policisë, kanë mbërritur edhe zjarrfikësit.

Uka – Lutfiu ka bërë thirrje që të ndalohet importimi i këtyre mjeteve piroteknike, shkaku i incidenteve të tilla në natën e ndërrimit të moteve.

Latest Posts

Berisha prezanton kandidatin për Burrelin: Bojkoti i zgjedhjeve vendore, gabim që nuk përsëritet

Kreu i “Foltores”, Sali Berisha edhe këtë të enjte ka vijuar prezantimin e kandidatëve të tij për zgjedhjet vendore të 14 majit. Këtë herë...

Irani dënon me vdekje pesë persona që thotë se punuan për Izraelin

Një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Iranit, Urmia, ka dënuar me vdekje pesë persona – katër burra dhe një grua – të cilët...

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...