Drama e Jeton Nezirajt, ndër përkthimet më të mira në maqedonisht

“Ballkan Bordelo” nga Jeton Neziraj, është njëra nga tri veprat e autorëve ballkanikë që është përzgjedhur për botim në gjuhën maqedonase. Përkthimin e kësaj drame...

FOTO/ Autori i atentatit të Edmond Papës, shok i Aleksandër Sadikaj

Albano Velo, njëri prej autorëve të atentatit ndaj Edmond Papës është mik i Aleksandër Sadikaj, I cili u la I vdekur pas një atentati me tritol në qershor këtij viti.

 

Albano Velo, 30-vjeçari nga Këlcyra, Përmet është arrestuar si organizator dhe autor i atentatit ndaj Edmond Papës. Në kërkim është bashkëautori tjetër, i identifikuar si A.B., 44 vjeç, banues në Tiranë. Krimi dyshohet se është hakmarrje për vrasjen e Aleksandër Sadikajt, i cili u vra më 11 qershor të vitit 2022.

 

Vizion Plus ka siguruar foton e Albano Velos së bashku me Aleksandër Sadikaj.

 

 

Sadikaj u vra në një atentat me tritol në qershor të këtij viti. Fillimisht i riu mbeti i plagosur rëndë më pas ndërroi jetë rrugës për në spital.

Latest Posts

Grubi priti në takim Xhaçkën: Integrimi në BE interes i shtetit dhe qytetarëve

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi priti në takim ministren për Europë...

Gjermania i dorëzon Ukrainës 18 tanke Leopard 2

Forcat e armatosura të Ukrainës kanë marrë 18 tanke moderne luftarake Leopard 2A6 nga Gjermania, konfirmoi të hënën kancelari Olaf Scholz gjatë një konference...

Ministrja gjermane: Duhet të nisë rindërtimi i Ukrainës

Ministrja gjermane për Zhvillim, Svenja Schulze, ka thënë se duhet të nisin përgatitjet për rindërtim të Ukrainës dhe riparim të dëmeve të luftës.   Ajo i...