“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Investimet kapitale, Grubi: Të fokusuar në lehtësimin e jetës së qytetarëve dhe rritje më të madhe ekonomike

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar se në vitin 2022 janë realizuar 89% e buxhetit që ishte paraparë për investime kapitale.

Nëpërmes një video-njoftimi në rrjetet sociale zv.kryeministri i parë, Artan Grubi thotë se nga gjithësej 523 milionë eurot e parapara, janë realizuar 465 milionë euro.

Njoftimi i plotë:

2022 ishte një nga vitet me realizim më të lartë të investimeve kapitale deri më tani.

Janë realizuar 465 milionë euro investime nga gjithësej 523 milionë euro të planifikuara ose realizim prej 89% të buxhetit.

Edhe pse një vit i vështirë, treguesit ekonomik janë me kahje pozitive dhe tregojnë qartë se vendi po ecën përpara vetëm me punë dhe vizion të qartë.

Të fokusuar në lehtësimin e jetës së qytetarëve dhe me rritje më të madhe ekonomike do të vazhdojmë edhe këtë vit me të njejtin ritëm.

https://www.facebook.com/watch/?v=861425935129016&t=0

Latest Posts

Nga emigrantët e paligjshëm tek siguria kibernetike, zbardhet takimi Rama-Sunak

Takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe homologut të tij britanik, Rishi Sunak është zbardhur përmes një deklarate të përbashkët për mediat.   Në deklaratën e publikuar...

Sondazhet: Mbështetja për Biden drejt rënies

Mbështetja për presidentit Joe Biden ka shënuar një rënie të vogël krahasuar me një muaj më parë, duke ju afruar nivelit më të ulët...

Berisha prezanton kandidatin për Burrelin: Bojkoti i zgjedhjeve vendore, gabim që nuk përsëritet

Kreu i “Foltores”, Sali Berisha edhe këtë të enjte ka vijuar prezantimin e kandidatëve të tij për zgjedhjet vendore të 14 majit. Këtë herë...