Ankthi nuk ka mbaruar për yllin e Liverpool, i ati ende mbetet i zhdukur!

Makthi per futbollistin e Liverpool, Luis Diaz nuk ka fund. Ylli i kombëtares së Kolumbisë mbetet në pritje të lajmeve pozitive për situatën që...

TË FUNDIT

Rita Ora uron shqiptarët për Ditën e Pavarësisë, poston foto me presidenten Osmanin: Gëzuar nga familja jonë!

Ylli shqiptar me famë botërore, Rita Ora ka uruar festën e Ditës së Pavarësisë kombit shqiptar.   Përmes një postimi në rrjetet sociale Rita ka...

Rexhepi: Miratohet marrëveshja për projektim të rrugës Tetovës – Prizren

Me propozim të MTL, qeveria e RMV-së miratoi tekstin e marveshjes për projektim të një tjetër projekti strategjik dhe të shumë pritur atë të...

Nebiu: Gabim i Besës që po hyn në “hesapet” e Levicës dhe VMRO-së

Duke dashur të taktizojë politikisht, Lëvizja Besa bëri gabim, që hyri në mes të kalkulimeve politike të Levicës dhe VMRO-DPMNE-së, thotë në deklaratë për Indeks.mk, analisti politik Besim Nebiu, duke komentuar kushtëzimet dhe kundërshtimet e opozitës maqedonase dhe Lëvizjes BESA ndaj ndryshimeve kushtetuese, që janë kusht për vazhdimin e mëtejmë të “ëndrrës” evropiane të Maqedonisë së Veriut.

“Në skenën politike maqedonase ekziston një parti parlamentare haptazi pro-ruse, por kjo nuk është kufiri i influencës pro-ruse nëpër parti. Duket se Levica, si parti haptazi pro-ruse, është duke e tërhequr VMRO-në në ekstremin e djathtë, duke luftuar për votën e votuesit pro-rusë e anti-perëndimorë në kampin maqedonas. VMRO është e detyruar të luajë lojën e Levicës, për të mos e humbur këtë lloj votuesi. Besoj se Lëvizja Besa, duke dashtë të taktizojë, bëri gabim që hyri në hesapet e Levicës dhe VMROsë. Por sidoqoftë, me tre deputetët e saj Besa patjetër se do votonte për ndryshime të kushtetutës dhe zhbllokim të negociatave, për dallim nga Levica dhe VMRO DPMNE”, deklaroi Nebiu.

Latest Posts

Rita Ora uron shqiptarët për Ditën e Pavarësisë, poston foto me presidenten Osmanin: Gëzuar nga familja jonë!

Ylli shqiptar me famë botërore, Rita Ora ka uruar festën e Ditës së Pavarësisë kombit shqiptar.   Përmes një postimi në rrjetet sociale Rita ka...

Rexhepi: Miratohet marrëveshja për projektim të rrugës Tetovës – Prizren

Me propozim të MTL, qeveria e RMV-së miratoi tekstin e marveshjes për projektim të një tjetër projekti strategjik dhe të shumë pritur atë të...

Mos i humbisni

Hapet rruga për zgjedhjen e kryesuesit të OSBE-së për 2024

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut dhe kryesuesi aktual i Organizatës për Sigurimin dhe Bashkëpunimin në Evropë (OSBE), Bujar Osmani bëri të ditur...

Fatmir Limaj: Vuçiç përfaqëson llumin e shoqërisë serbe

Fatmir Limaj e konsideroi Aleksander Vucic llumin e shoqërise serbe.   Deklaratat ish-drejtuesi iu UCK I bëri në emisionin QuoVadis.   “Është e habitshme se në cfarë...

Putini firmos buxhetin më të madh të Rusisë, i rrit shpenzimet për ushtrinë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, e nënshkroi të hënën një buxhet kombëtar për tri vjetët e ardhshme, sipas të cilit shpenzimet do të...