Bilall Kasami e la në gjendje skandaloze pjesën e jashtme të stadiumit të qytetit

“Këto dyqane që shihni pas meje, dikur ishin që të gjitha në funksion, megjithatë, qiraxhinjtë u hoqën nga këta dyqane, me pretekstin se do...

Shqiptari kapet me kanabis dhe mijëra paund në makinë në Angli

Një shtetas shqiptar përfundoi në paraburgim në Angli pasi u kap me kanabis dhe ijëta paund në makinë.

 

Bëhet fjalë për 35 vjecarin Florjant Buzali. Ai u kap me katër kilogramë kanabis dhe 18,000 paund cash në një automjet tip Volksëagen T-Cross, në datë 25 nentor pranë Penrith.

 

Oficerët e policisë gjatë kontrollit gjeten në makinë katër thasë me kanabis pranë rrotave reserve e po ashtu u gjeten edhe jenë rreth 18,000 paund.

 

Buzali do të dalë para gjykatës më 31 janar, dhe duhet të përgjigjetg për veprat penale të trafikut të kanabisit dhe pasurisë kriminale pasi nuk ka sesi të justifikoje shumën e madhe të parave.

Latest Posts

I njohur ndërkombëtarisht, artisti i grimit, Ernesti, fillon realizimin e masterclass për studentë

Ai është një nga artistët e grimit, ndër më të njohurit në botë. Fjala është për shqiptarin Ernest.mua, i cili po krijon brendin e tij,...

Interes ndërkombëtar për “Melian”, brande të tjera spanjolle kërkojnë të vijnë në “San Pietro Resort”

Hoteli me 5 yje “Melia” Durrës në Gjirin e Lalzit, ka ndryshuar së fundmi këndvështrimin si nga ana e tour-operatorëve por ashtu edhe të...

BDI e bashkuar rreth frontit për Europë

Pas përfundimit të mbledhjes së BDI-së që u mbajt në Tetovë, Ali Ahmeti para mediave ka deklaruar se tema ka qenë fronti për Europë...