Afrim Gashi rikthehet në përqafim të Mickoskit dhe VMRO DPMNE

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend. Gjatë daljes nga Kuvendi, kreu i...

Ligji i Pagave publikohet: Këto janë koeficentët për presidenten, kryeministrin e kryetarin e Kuvendit


Publikohet Ligji i Pagave: Këto janë koeficentët për presidenten, kryeministrin e kryetarin e Kuvendit.

Është publikuar Ligji i Pagave në Gazetën Zyrtare.

Ndonëse s’dihet se sa është vlera, janë bërë të ditura edhe koeficentet, shkruan lajmi.net.

Sipas Ligjit, nga funksionarët publikë të nivelit qendror, koeficientin më të lartë do ta ketë presidentja e vendit, konkretisht 18.

Presidentja pasohet nga Kryetari/ja e Gjykatës Kushtetuese, me koeficent 17.5

Ndërkaq, kryetari i Kuvendit dhe kryeministri do ta kenë koeficientin 17.

Latest Posts

Shtëpia e Bardhë: Balona kineze përgjimi kanë fluturuar mbi pesë kontinente

Në të shkuarën katër balona spiune kineze kanë fluturuar mbi Shtetet e Bashkuara mbi vendndodhje që konsideroheshin “me interes për kinezët”, tha Pentagoni të...

Pas vizitës në Londër/ Zelensky mbërrin në Paris. Darkë pune me Macron e Scholz

Presidenti francez Emmanuel Macron ka mirëpritur mbrëmjen e kësaj të mërkure, presidentin ukrainas Volodymir Zelensky dhe kancelarin gjerman Olaf Scholz, për një darkë...