Ankthi nuk ka mbaruar për yllin e Liverpool, i ati ende mbetet i zhdukur!

Makthi per futbollistin e Liverpool, Luis Diaz nuk ka fund. Ylli i kombëtares së Kolumbisë mbetet në pritje të lajmeve pozitive për situatën që...

TË FUNDIT

SHBA i kërkon Izraelit të jetë më i kujdesshëm gjatë ofensivës në jug të Gazës

Shtetet e Bashkuara i kanë kërkuar Izraelit të jetë më i kujdesshëm për t’i mbrojtur civilët dhe për ta kufizuar dëmtimin e infrastrukturës gjatë...

Rita Ora uron shqiptarët për Ditën e Pavarësisë, poston foto me presidenten Osmanin: Gëzuar nga familja jonë!

Ylli shqiptar me famë botërore, Rita Ora ka uruar festën e Ditës së Pavarësisë kombit shqiptar.   Përmes një postimi në rrjetet sociale Rita ka...

“Putin vuan nga kanceri, së shpejti do vdesë”/ Deklarata e fortë e zyrtarit ukrainas, çfarë po ndodh me presidentin rus

Vladimir Putin vuan nga kanceri, së shpejti do të vdesë.

 

Kështu është shprehur kreu i shërbimeve sekrete të Ukrainës, Kirlo Budanov gjatë një interviste për rrjetin amerikan ABC.

 

Ai theksoi se Putin për një kohë të gjatë ka pasur probleme shëndetësore dhe për këtë kanë qenë në dijeni në bazë të informacioneve zyrtare nga njerëzit afër Putin.

 

“Ai ka qenë i sëmurë për një kohë të gjatë, një kohë shumë të gjatë”, iu përgjigj Budanov pyetjes së gazetarit nëse mendonte se diktatori do të vdiste.

 

Pyetjes se kur do të vdesë Putini , Budanov tha duke buzëqeshur: “Mendoj shumë shpejt. Shpresoj”.

 

Sipas tij, lufta në Ukrainë duhet të përfundojë para vdekjes së Putinit.

 

Budanov sugjeroi gjithashtu se pas vdekjes së Putinit do të ketë një transferim të pushtetit në Rusi.

Latest Posts

SHBA i kërkon Izraelit të jetë më i kujdesshëm gjatë ofensivës në jug të Gazës

Shtetet e Bashkuara i kanë kërkuar Izraelit të jetë më i kujdesshëm për t’i mbrojtur civilët dhe për ta kufizuar dëmtimin e infrastrukturës gjatë...

Rita Ora uron shqiptarët për Ditën e Pavarësisë, poston foto me presidenten Osmanin: Gëzuar nga familja jonë!

Ylli shqiptar me famë botërore, Rita Ora ka uruar festën e Ditës së Pavarësisë kombit shqiptar.   Përmes një postimi në rrjetet sociale Rita ka...

Mos i humbisni

Moti i keq/ Ende 17 fshatra pa energji në Dibër e Bulqizë

Situata e krijuar nga reshjet e borës vijon të jetë problematike sa i përket furnizimit me energji elektrike kryesisht në Dibër e Bulqizë.   Aktualisht...

Hapet rruga për zgjedhjen e kryesuesit të OSBE-së për 2024

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut dhe kryesuesi aktual i Organizatës për Sigurimin dhe Bashkëpunimin në Evropë (OSBE), Bujar Osmani bëri të ditur...

Fatmir Limaj: Vuçiç përfaqëson llumin e shoqërisë serbe

Fatmir Limaj e konsideroi Aleksander Vucic llumin e shoqërise serbe.   Deklaratat ish-drejtuesi iu UCK I bëri në emisionin QuoVadis.   “Është e habitshme se në cfarë...