“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

“Putin vuan nga kanceri, së shpejti do vdesë”/ Deklarata e fortë e zyrtarit ukrainas, çfarë po ndodh me presidentin rus

Vladimir Putin vuan nga kanceri, së shpejti do të vdesë.

 

Kështu është shprehur kreu i shërbimeve sekrete të Ukrainës, Kirlo Budanov gjatë një interviste për rrjetin amerikan ABC.

 

Ai theksoi se Putin për një kohë të gjatë ka pasur probleme shëndetësore dhe për këtë kanë qenë në dijeni në bazë të informacioneve zyrtare nga njerëzit afër Putin.

 

“Ai ka qenë i sëmurë për një kohë të gjatë, një kohë shumë të gjatë”, iu përgjigj Budanov pyetjes së gazetarit nëse mendonte se diktatori do të vdiste.

 

Pyetjes se kur do të vdesë Putini , Budanov tha duke buzëqeshur: “Mendoj shumë shpejt. Shpresoj”.

 

Sipas tij, lufta në Ukrainë duhet të përfundojë para vdekjes së Putinit.

 

Budanov sugjeroi gjithashtu se pas vdekjes së Putinit do të ketë një transferim të pushtetit në Rusi.

Latest Posts

Nga emigrantët e paligjshëm tek siguria kibernetike, zbardhet takimi Rama-Sunak

Takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe homologut të tij britanik, Rishi Sunak është zbardhur përmes një deklarate të përbashkët për mediat.   Në deklaratën e publikuar...

Sondazhet: Mbështetja për Biden drejt rënies

Mbështetja për presidentit Joe Biden ka shënuar një rënie të vogël krahasuar me një muaj më parë, duke ju afruar nivelit më të ulët...