Drama e Jeton Nezirajt, ndër përkthimet më të mira në maqedonisht

“Ballkan Bordelo” nga Jeton Neziraj, është njëra nga tri veprat e autorëve ballkanikë që është përzgjedhur për botim në gjuhën maqedonase. Përkthimin e kësaj drame...

Grubi uron besimtarët për Krishtlindje

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, me rastin e festës së Krishtlindjes ka dërguar urim deri tek të gjithë qytetarët e besimit ortodoks.

Të dashur miq të besimit ortodoks,

Me rastin e festës suaj të Krishtlindjeve, uroj që familjet tuaja të jenë të bekuara nga drita e shëndetit, paqes dhe mirësive pafund.

Le të jenë këto çaste festive reflektim mbi shenjtërinë e familjes, mbi virtytet e larta të pastrimit shpirtëror, respektit dhe miqësive të sinqerta!

Gëzuar Krishtlindjet!

https://www.facebook.com/photo/?fbid=719481176208070&set=a.262689908553868

Latest Posts

Grubi priti në takim Xhaçkën: Integrimi në BE interes i shtetit dhe qytetarëve

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi priti në takim ministren për Europë...

Gjermania i dorëzon Ukrainës 18 tanke Leopard 2

Forcat e armatosura të Ukrainës kanë marrë 18 tanke moderne luftarake Leopard 2A6 nga Gjermania, konfirmoi të hënën kancelari Olaf Scholz gjatë një konference...

Ministrja gjermane: Duhet të nisë rindërtimi i Ukrainës

Ministrja gjermane për Zhvillim, Svenja Schulze, ka thënë se duhet të nisin përgatitjet për rindërtim të Ukrainës dhe riparim të dëmeve të luftës.   Ajo i...