Bilall Kasami e la në gjendje skandaloze pjesën e jashtme të stadiumit të qytetit

“Këto dyqane që shihni pas meje, dikur ishin që të gjitha në funksion, megjithatë, qiraxhinjtë u hoqën nga këta dyqane, me pretekstin se do...

SHBA i vendos sanksione Iranit për mbështetjen ndaj Rusisë

Qeveria amerikane ka vendosur sanksione të reja për mbështetjen ushtarake iraniane për pushtimin e Rusisë në Ukrainë, njoftoi Departamenti Amerikan i Thesarit. ”SHBA kanë caktuar gjashtë drejtues dhe anëtarë të bordit të Qods Aviation Industries (QAI), një prodhues i madh i mbrojtjes iranian përgjegjës për projektimin dhe prodhimin e mjeteve ajrore pa pilot (UAV)”, tha agjencia në një njoftim për shtyp.

 

 

Teherani e ka furnizuar Rusinë me UAV për luftën e saj kundër Ukrainës. Byroja po përditëson gjithashtu hyrjen e QAI në listën e shtetasve të caktuar dhe personave të ndaluar (SDN) për të përfshirë pseudonimin e saj të ri, Industritë e projektimit dhe prodhimit të avionëve të lehtë,” tha ai.

 

 

Ai është caktuar gjithashtu “drejtor i Organizatës së Industrive Hapësinore të Iranit (AIO), organizata kryesore përgjegjëse për mbikëqyrjen e programeve të raketave balistike të Iranit.

 

 

Si rezultat i sanksioneve, të gjitha asetet e këtyre subjekteve në Shtetet e Bashkuara do të ngrihen dhe qytetarët amerikanë do të ndalohen të bëjnë biznes me to.

Latest Posts

Ernesti së shpejti do bëj ‘boom’ në botën e grimit, ja si

Ai është një nga artistët e grimit, ndër më të njohurit në botë. Fjala është për shqiptarin Ernest.mua, i cili po krijon brendin e tij,...

Interes ndërkombëtar për “Melian”, brande të tjera spanjolle kërkojnë të vijnë në “San Pietro Resort”

Hoteli me 5 yje “Melia” Durrës në Gjirin e Lalzit, ka ndryshuar së fundmi këndvështrimin si nga ana e tour-operatorëve por ashtu edhe të...

BDI e bashkuar rreth frontit për Europë

Pas përfundimit të mbledhjes së BDI-së që u mbajt në Tetovë, Ali Ahmeti para mediave ka deklaruar se tema ka qenë fronti për Europë...