Ankthi nuk ka mbaruar për yllin e Liverpool, i ati ende mbetet i zhdukur!

Makthi per futbollistin e Liverpool, Luis Diaz nuk ka fund. Ylli i kombëtares së Kolumbisë mbetet në pritje të lajmeve pozitive për situatën që...

TË FUNDIT

Rita Ora uron shqiptarët për Ditën e Pavarësisë, poston foto me presidenten Osmanin: Gëzuar nga familja jonë!

Ylli shqiptar me famë botërore, Rita Ora ka uruar festën e Ditës së Pavarësisë kombit shqiptar.   Përmes një postimi në rrjetet sociale Rita ka...

Rexhepi: Miratohet marrëveshja për projektim të rrugës Tetovës – Prizren

Me propozim të MTL, qeveria e RMV-së miratoi tekstin e marveshjes për projektim të një tjetër projekti strategjik dhe të shumë pritur atë të...

Burri në Suharekë rrah brutalisht fëmijën 12-vjeçar, e godet me kabllo elektrike


Jo rrallëherë fëmijët i denoncojnë prindërit e tyre për keqtrajtim. Në shumicën e këtyre rasteve, viktima janë të miturit, ndaj të cilëve ushtrohet dhunë fizike e psikike. Për një rast të tillë, dje në Suharekë, ka rënë në pranga të Policisë një 37-vjeçar, raporton Gazeta Sinjali.

Sinjali mëson se një 12-vjeçar është hasur në rrugë nga një qytetar dhe i njëjti ndodhej në kushte të rënda, pasi ishte i zhveshur dhe i zbathur.

Qytetari menjëherë e ka dërguar të miturin në Polici dhe pas ekzaminimeve janë vërejtur shenja dhune në trupin e viktimës i cili po ashtu ishte i gjakosur.

I mituri është dërguar në Emergjencën e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Suharekë, ku i është ofruar ndihma mjekësore e nevojshme.

12-vjeçari është intervistuar nga hetuesit policorë në prezencën e zyrtarit të Qendrës për Punë Sociale dhe nënës së tij, ku është bërë e ditur se babai i tij dyshohet se e ka rrahur duke e goditur me kabllo elektrike.

Njësitë policore kanë ftuar të dyshuarin të paraqitet në stacion policor, i cili më pas është intervistuar dhe ndaj të njëjtit është iniciuar rasti ‘Keqtrajtimi apo braktisja e fëmijës’.

Me urdhër të prokurorit, ai është dërguar në mbajtje.

Latest Posts

Rita Ora uron shqiptarët për Ditën e Pavarësisë, poston foto me presidenten Osmanin: Gëzuar nga familja jonë!

Ylli shqiptar me famë botërore, Rita Ora ka uruar festën e Ditës së Pavarësisë kombit shqiptar.   Përmes një postimi në rrjetet sociale Rita ka...

Rexhepi: Miratohet marrëveshja për projektim të rrugës Tetovës – Prizren

Me propozim të MTL, qeveria e RMV-së miratoi tekstin e marveshjes për projektim të një tjetër projekti strategjik dhe të shumë pritur atë të...

Mos i humbisni

Hapet rruga për zgjedhjen e kryesuesit të OSBE-së për 2024

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut dhe kryesuesi aktual i Organizatës për Sigurimin dhe Bashkëpunimin në Evropë (OSBE), Bujar Osmani bëri të ditur...

Fatmir Limaj: Vuçiç përfaqëson llumin e shoqërisë serbe

Fatmir Limaj e konsideroi Aleksander Vucic llumin e shoqërise serbe.   Deklaratat ish-drejtuesi iu UCK I bëri në emisionin QuoVadis.   “Është e habitshme se në cfarë...

Putini firmos buxhetin më të madh të Rusisë, i rrit shpenzimet për ushtrinë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, e nënshkroi të hënën një buxhet kombëtar për tri vjetët e ardhshme, sipas të cilit shpenzimet do të...