Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

Miroslav Lajçak për takimin SHBA, NATO e BE: I dobishëm dhe me kohë


Lajçak për takimin SHBA, NATO e BE: I dobishëm dhe me kohë.

I dërguar i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak, ka thënë se sot ka pasë një takim të dobishëm dhe në kohë me emisarin amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, dhe me zëvendëssekretarin e Përgjithshëm i NATO-s, Mircea Geoana.

“Diskutuam për zhvillimet e fundit në dialog, duke përfshirë veriun e Kosovës, bashkëpunimin BE-SHBA-NATO dhe rrugën për të ecur para”, ka shkruar Lajçak.

Ky takim ka ndodhur në selinë qendrore të NATO-s.

Vizita u bë e ditur nga një njoftim i lëshuar nga misioni i SHBA-së në NATO, në të cilin thuhet se paqja dhe stabiliteti në Ballkanin Perëndimor, janë të rëndësishme për të gjithë europianët.

Latest Posts

Rikthimi i basteve online/ Fidel Ylli tregon detajet, si do procedohet në vazhdim dhe qëllimi i qeverisë

Rikthimi i basteve online është një ka temat që ka ngjallur mjaft debat në vendin tonë. Të shumtë janë ata që e kanë kritikuar...

Marrëveshja Kosovë – Serbi/ Franca e Gjermania bëjnë thirrje për zbatimin e saj

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, ka deklaruar se pret që Qeveria e Kosovës të nisë bisedimet për formimin e Asociacionit të komunave...