Talat Xhaferi: Me ligj zbatojmë kërkesat e kahmotshme të qytetarëve

Sonte, Bashkimi Demokratik për Integrim dhe kryetari Ali Ahmeti kanë mbajtur tubim në Çair në një pritje jashtëzakonisht e madhe nga aktivistët e BDI....

Njohje që nga gjimnazi/ Veliaj: Këta janë politikanët që bashkëpunoj edhe sot

Sot ata janë kolegë dhe bashkëpunëtor të afërt, ndërsa dikur kanë qenë i njëjti brez mature që kanë studiuar në gjimnazin Sami Frashëri në kryeqytet.

 

Erion Veliaj ka ndarë me Vilma Mashën në Studio Sport disa nga emrat e miqëve të tij të vjetër, që siç tha kryebashkiaku i ruan si një thesar.

 

Me një pjesë të ministreve të kabineteti qeveritar si Ogerta Manastirliu, Delina Ibrahimaj, Frida Krifca apo Elva Margaritin, Veliaj ka qenë në një brez gjimnazi. Po ashtu, edhe me nënkryetarin e Bashkisë Arbian Maznikun.

 

Pjesë e këtij brezi ka qenë edhe deputetja e PD Jorida Tabaku e shumë kolegë të tjerë.

 

Kam ruajtur si thesar miqtë e vjetër. Unë sot punoj ende me çunat dhe gocat që kam njohur në gjimnaz. Shumë njerëz nuk e dinë, por psh Arbi Mazniku ka qenë trajneri im i debatit që kur bënim kampionatet e debatit në gjimnaz. Shumë prej çunave dhe gocave në politikë Ogertën, Elvën, Delinën, Fridën i njoh që nga gjenerata jonë e Samiut. Mbaj mend ka qenë gjenerata Fuga, Erla Mëhilli, Jorida e shumë prej kolegëve tani. Qyteti vërtet është me 1 milionë banorë, por prap kush njihej që nga mosha e adoleshencës akoma quhet koleg dhe bashkëpunëtor sot. E më vjen mirë që ky rreth vjen duke u rritur”, tha Veliaj.

Latest Posts

Vizita e Xi Jinping në Moskë/ Blinken: Kina po mbulon diplomatikisht krimet e luftës së Rusisë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka reaguar pas takimit mes presidentit kinez Xi Jinping me presidentin rus Vladimir Putin në Moskë. Sipas...

“Aktivisti” po shqyrtohet në KQZ/ Celibashi: Do marrim vendim

Komisioneri i KQZ, Ilirian Celibashi në emisionin Quo Vadis në Vizion Plus bëri me dije se institucioni që ai shqyrton ka marrë në vlerësim...