Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

Osmani: Partitë që refuzojnë Tiranën nuk kanë strategji

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani në një konferencë për media ka folur rreth refuzimit të Lëvizjes Besa dhe Bilall Kasami për të shkuar në Tiranë në takimin e ftuar nga Kryeministri shqiptar, Edi Rama.

Osmani ka thënë se partitë e tilla, kanë përzier interesat e ngushta partiake, politik dhe interesat ndër-shtetërore dhe rajonale.

Sipas Osmanit, këto parti janë parti pa strategji dhe nuk dijnë se si të veprojnë, por shton se të njëjtat duhet ti japin llogari votuesve.

Latest Posts

Heshtja zgjedhore në Mal të Zi nis në mesnatë

Në Mal të Zi, në mesnatë fillon heshtja zgjedhore fillon, në prag të rundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale, që do të mbahet të...

Si mbërritën deri tek akpadia penale ndaj ish-presidentit, prokurorët e Manhatanit?

Akuza penale e ngritur ndaj ish-Presidentit Donald Trump në Nju Jork, rrjedh nga një pagesë për të siguruar heshtjen e aktores së filmave pornografikë...