Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...

Skandaloze/ Besa e Kasamit refuzon ftesën e Kryeministrit të Shqipërisë

Në një bisedë për MKD.mk, nënkryetari i Lëvizjes Besa, Fatmir Limani, thotë se Besa nuk do të shkojë në Tiranë me ftesë të kryeministrit shqiptar Edi Rama.

Ai ka thënë se qëllimi i takimit të paraparë të liderëve të partive shqiptare në Tiranë është promovimi i Qeverisë së re të Dimitar Kovaçevskit të zgjeruar me një partner tjetër koalicioni dhe shpëtimi i mandatit gati dyvjeçar. “Nuk ulemi në të njëjtën tavolinë me Ahmetin”, thotë Limani.

“Në Kryesinë Qendrore të Besës kemi marrë vendim nëse Ahmeti merr pjesë në mbledhjen e Tiranës që të mos ulemi në të njëjtën tryezë, pra Besa të mos shkojë në Tiranë”, thotë Limani.

Ky vendim i presidencës partiake të Besës, sa i përket strategjisë së funksionimit, nuk devijon nga kahja e vendimeve të deritanishme që janë në një linjë ideologjike me VMRO-DPMNE-në dhe Levicën anti NATO, anti BE dhe anti vlerave të barazisë dhe demokracisë konsensuale.

Duke e ditur se Kasami fitoi komunën e Tetovës me ndihmën e trupit votues të VMRO-së dhe duke i pasur parasysh takimet e shpeshta publike dhe jopublike me Mickoskin, po bëhet gjithnjë e më i qartë vazaliteti politik i Lëvizjes Besa ndaj partive opozitare maqedonase.

 

Latest Posts

Nëse i shihni diku këta dy persona, lajmërojeni menjëherë policinë

Policia shpall në kërkim dy persona nga Drenasi Policia e Kosovës ka shpallur në kërkim dy persona nga Komuna e Drenasit, pasi dyshohen për veprat...

Berisha kërcënon Ramën para 11 shkurtit: Largohu, ose do përballesh me probleme të mëdha

Teksa ashpërsoi gjuhen ndaj Ramës që refuzoi të merrte pojesë në seancën parlamentare të kësaj të enjte I kërkuar nga opozita për sqarime...

Komisioni Evropian miratoi një donacion shtesë prej 22,5 milionë euro për sistemin rajonal të menaxhimit të mbeturinave

Pas nënshkrimit të Marrëveshjes për hua me Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, me të cilën u siguruan 55 milionë euro për zhvillimin e...

Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...