Ankthi nuk ka mbaruar për yllin e Liverpool, i ati ende mbetet i zhdukur!

Makthi per futbollistin e Liverpool, Luis Diaz nuk ka fund. Ylli i kombëtares së Kolumbisë mbetet në pritje të lajmeve pozitive për situatën që...

TË FUNDIT

Rita Ora uron shqiptarët për Ditën e Pavarësisë, poston foto me presidenten Osmanin: Gëzuar nga familja jonë!

Ylli shqiptar me famë botërore, Rita Ora ka uruar festën e Ditës së Pavarësisë kombit shqiptar.   Përmes një postimi në rrjetet sociale Rita ka...

Rexhepi: Miratohet marrëveshja për projektim të rrugës Tetovës – Prizren

Me propozim të MTL, qeveria e RMV-së miratoi tekstin e marveshjes për projektim të një tjetër projekti strategjik dhe të shumë pritur atë të...

Miratohet marrëveshja për projektim të rrugës Tetovë – Prizren/ Grubi: Vazhdojmë punën në drejtim të përforcimit të lidhjeve tona kombëtare

Në seancën e sotme qeveritare është miratuar marrëveshja për projektimin e rrugës Tetovë-Prizren, lajmin e ka bërë të ditur zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi. Grubi...

Kush është Danillo Vuçiq? Lidhjet me krimin të djalit 24 vjeçar të presidentit të Serbisë


Danillo Vuçiq, i biri i presidentit serb Aleksandër Vuçiq, ka rënë përsëri në qendër të vëmendjes pas pjesëmarrjes së tij në Bosnje për nder të festimeve për Republika Srpskan. Por, kush është ky “fëmijë” 24 vjeçar që po tërheq gjithnjë e më shumë vëmendje?

Për shkak të raportimeve se Danillo Vuçiq ishte pjesë e delegacionit të nderit të Serbisë, presidenti kishte akuzuar mediat në Beograd, Zagreb e Sarajevë se po gënjenin.

Dhe, djali i presidentit – si shumë të rinj tjerë në të njëzetat – ka qejf të fotografohet. Dhe po ashtu ka qejf të shkojë në Ditën e Republika Srpskas. Por, të kombinosh këto të dyja nuk është gjë e mençur, shkruan gazeta serbe “Danas“.

Kësisoji më 2020, në Banja Llukë, “i riu model” siç e ka quajtur kryeministrja Ana Bërnabiq, ishte fotografuar në një tavolinë me njerëz të lidhur me krimin – huliganë dhe anëtarë të grupit “Janjičari”.

Kupa e Botës në futboll që u mbajt në Moskë në vitin 2018, tregoi që ky rast në Banja Llukë nuk ishte koinçidencë. Aty djali i presidentit bëri fotografi me disa fytyra edhe më të dyshimta, përfshirë Aca Roshavin dhe po ashtu Boris Karapanxhiqin, që më vonë u arrestua si një nga anëtarët e grupit Veljko Belivuk.

Një gazetare e KRIK-ut kishte provuar ta fotografonte me të lartpërmendurin Roshavi në një kafeteri në Beograf, por telefoni i të cilës u mor nga persona të panjohur e të cilët edhe e ngacmuan.

Po ashtu, edhe nëna e të vrarit Aleksandar Halabrin, vrasja e të cilit është lidhur me grupin Belyvuk, kishte pretenduar se biri i saj ishte shoqëruar me Danillo Vuçiqin për kohë të gjatë.

Por, sa herë që raportohen lajme të tilla për Danillon, regjimi i Vuçiqit mbron veten duke thënë se kjo është mantra e “luftës speciale hibride” dhe tezën se “sulmi ndaj fëmijës së tij është sulm ndaj vet presidentit”.

Dhe kur “La Repubblica” njoftoi se Danillo dyshohej të ishte menaxher i superyllit Dushan Vllahoviq, edhe ky u konsideruar sulm ndaj presidentit. Njësoj si kur shkruajnë që ishte ndaluar për të hyrë në Mal të Zi.

Danas shkruan se tashmë është “përcaktuar” nga pushteti në Serbi që 24 vjeçari Danillo Vuçiq është ende “fëmijë”.

Danillo është lindur më 1 dhjetor 1998.

Sipas babait të tij, ai punon në një punishte vere për 500 euro. Është fans i Cërvena Zvezdës dhe i Rada FC-së.

Nëna e tij është gazetarja Ksenija Vuçiq, gruaja e parë e Aleksandër Vuçiqit, që vdiq në janarin e vidit të kaluar.

Lideri radikal serb Vojisllav Sheshel, tha disa vite më parë se dy ditë pas kthimit të tij në Serbi, i kishte cingërruar telefoni pasi po e thirrte Danillo Vuçiqi, që ishte ende minoren në atë kohë. Shesheli më pas e kishte ftuar atë në shtëpi bashkë me motrën, Millicën. Siç kishte thënë ai, takimi ishte prekës dhe më pas ishin takuar ehde disa herë. /nacionale/.

Latest Posts

Rita Ora uron shqiptarët për Ditën e Pavarësisë, poston foto me presidenten Osmanin: Gëzuar nga familja jonë!

Ylli shqiptar me famë botërore, Rita Ora ka uruar festën e Ditës së Pavarësisë kombit shqiptar.   Përmes një postimi në rrjetet sociale Rita ka...

Rexhepi: Miratohet marrëveshja për projektim të rrugës Tetovës – Prizren

Me propozim të MTL, qeveria e RMV-së miratoi tekstin e marveshjes për projektim të një tjetër projekti strategjik dhe të shumë pritur atë të...

Miratohet marrëveshja për projektim të rrugës Tetovë – Prizren/ Grubi: Vazhdojmë punën në drejtim të përforcimit të lidhjeve tona kombëtare

Në seancën e sotme qeveritare është miratuar marrëveshja për projektimin e rrugës Tetovë-Prizren, lajmin e ka bërë të ditur zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi. Grubi...

Mos i humbisni

Fatmir Limaj: Vuçiç përfaqëson llumin e shoqërisë serbe

Fatmir Limaj e konsideroi Aleksander Vucic llumin e shoqërise serbe.   Deklaratat ish-drejtuesi iu UCK I bëri në emisionin QuoVadis.   “Është e habitshme se në cfarë...

Putini firmos buxhetin më të madh të Rusisë, i rrit shpenzimet për ushtrinë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, e nënshkroi të hënën një buxhet kombëtar për tri vjetët e ardhshme, sipas të cilit shpenzimet do të...

Mickoski në front me Apasievin – kundër BE-së dhe shqiptarëve në Maqedoni

Frontit anti-shqiptar të ultranacionalisti, udhëheqësit të grupit anti-NATO dhe anti-BE, Dimitar Apasiev i është bashkangjitur edhe opozitari Hristijan Mickoski bashkë me VMRO-DPMNE-në, shkruan Politiko.mk Të dy...