“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Ministrja Haxhiu zbulon se kush e dëshiron dorëheqjen e saj


Haxhiu: Dorëheqjen time e duan ata të cilët nuk duan të zbardhet rasti Dehari.

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se dorëheqjen e saj e kërkojnë atë të cilët nuk dëshirojnë të zbardhet rasti Dehari.

Ajo gjithashtu, tha se edhe zhdukja e mostrave të Astrit Deharit është bërë për të goditur atë.

“Rasti i laborator i toksikologjisë, vendi ku ruhen provat, unë nuk e kam vizituar vendin ku ruhet provat pasi nuk me lejohet. Aty janë katër zyrtarë tre prej tyre kanë qelës, nuk kam pa asnjëherë ndonjë institucionet që kanë raporte të tmerrshme kolegiale. Mendoj që kanë gjetur rastin e Astrit për të më goditur edhe mu edhe dikë tjetër, e që do ta kuptojmë nga Prokuroria”, ka thënë Haxhiu.

Ndërkaq ajo tha nëse i ka shkuar mendja për dorëheqje pas këtij rasti, ritheksoi se dorëheqja e saj do ti gëzonte ata që të mos zbardhet rasti Dehari.

Latest Posts

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...

Ngjarja tragjike në Tuz/ Iliri vrau Sheilën 19-vjeçare në sy të familjes pasi ajo i tha se nuk e donte më

Në Gjykatën e Lartë në Podgoricë, Ilir Gjokaj ka rrëfyer vrasjen e nëntëmbëdhjetëvjeçares Sheila Bakia para shtëpisë së saj në Tuzi, ku ka plagosur...

Nën betim, Boris Johnson mohon se ka gënjyer për festat në pandemi

Ish-kryeministri britanik, Boris Johnson, ka insistuar “me dorë në zemër” se nuk i ka gënjyer kurrë ligjvënësit për disa festa që janë mbajtur gjatë...