Afrim Gashi rikthehet në përqafim të Mickoskit dhe VMRO DPMNE

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend. Gjatë daljes nga Kuvendi, kreu i...

Ahmeti me porosi të qartë nga Tirana: Pa shqiptarët nuk ka Maqedoni

Duke folur për ndryshimet kushtetuese dhe integrimin e RMV-së në Bashkimin Evropian, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka deklaruar pas takimit në Tiranë se ky process nuk ka alternativë tjetër dhe se vendimet në Maqedoni sipas Ahmetit merren me marrëveshje mes dy komuniteteve më të mëdha, shqiptarët dhe maqedonasit.

Ahmeti në deklaratën e tij tha se ndryshimet kushtetuese nuk kanë alternativë tjerët dhe se duhet të bëhen me patjetër dhe shtoi se pa shqiptarët nuk do të ka edhe Maqedoni.

“Pa shqiptarët nuk ka Maqedoni. Ndryshimet Kushtetuese forcojnë dhe nuk e dëmtojnë, identitetin e bashkëvendasve tanë”, tha mes tjerash Ahmeti.

Latest Posts

Shtëpia e Bardhë: Balona kineze përgjimi kanë fluturuar mbi pesë kontinente

Në të shkuarën katër balona spiune kineze kanë fluturuar mbi Shtetet e Bashkuara mbi vendndodhje që konsideroheshin “me interes për kinezët”, tha Pentagoni të...

Pas vizitës në Londër/ Zelensky mbërrin në Paris. Darkë pune me Macron e Scholz

Presidenti francez Emmanuel Macron ka mirëpritur mbrëmjen e kësaj të mërkure, presidentin ukrainas Volodymir Zelensky dhe kancelarin gjerman Olaf Scholz, për një darkë...