Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...

Zyrtari i lartë i DASH sot në Kosovë; takim me Kurtin dhe Osmanin për dialogun me Serbinë

Këshilltari i lartë i departamentit amerikan të shtetit, Derek Çollet viziton sot Kosovën , me synim intensifikimin e dialogut Kosovë – Serbi dhe arritjen e një marrëveshje përfundimtare.

 

Çollet do të pritet në takime të ndara nga presidentja e vendit , Vjosa Osmani dhe nga kryeministri Albin Kurti.

 

Biseda me Osmanin pritet të zhvillohet pas mesditës e menjëherë pas saj do të zhvillohet takimi me kryeministrin Kurti në selinë e qeverisë.

 

Këshilltari i lartë amerikan pritet të bisedojë dhe me kryetarët e partive opozitare.

 

Në kuadër të vizitës së tij në Ballkan, çollet do të qëndrojë edhe në Serbi si dhe në Maqedoninë e Veriut.

Latest Posts

Nëse i shihni diku këta dy persona, lajmërojeni menjëherë policinë

Policia shpall në kërkim dy persona nga Drenasi Policia e Kosovës ka shpallur në kërkim dy persona nga Komuna e Drenasit, pasi dyshohen për veprat...

Berisha kërcënon Ramën para 11 shkurtit: Largohu, ose do përballesh me probleme të mëdha

Teksa ashpërsoi gjuhen ndaj Ramës që refuzoi të merrte pojesë në seancën parlamentare të kësaj të enjte I kërkuar nga opozita për sqarime...

Komisioni Evropian miratoi një donacion shtesë prej 22,5 milionë euro për sistemin rajonal të menaxhimit të mbeturinave

Pas nënshkrimit të Marrëveshjes për hua me Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, me të cilën u siguruan 55 milionë euro për zhvillimin e...

Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...